Czy będzie to Wiedźmin na jakiego czekamy?

mokraTrawa dnia 20 sierpnia, 2014 o 23:53    23 

Wszyscy pamiętamy jakie Wiedźminy oglądaliśmy w telewizji/kinie. Do tej pory koszmary wkradają się w nasze sny, a potwory w filmach dla dorosłych lepsze robią. No ale jest światełko w tunelu, gdyż o fundusze na zrobienie filmu stara się Bagiński (on także ma reżyserować)

Na stronie PISF pojawiła się lista wniosków do Programu operacyjnego “Produkcja filmowa”. Wśród kilkudziesięciu projektów, co najmniej dwa wyglądają bardzo interesująco. Tomasz Bagiński przygotowuje pełnometrażowego “Wiedźmina”

Wiadomo Tomasz przy komputerowych Wieśkach działa i gwarantuje opad szczen oraz brzęk monet.

Dodaj komentarz23 myśli nt. „Czy będzie to Wiedźmin na jakiego czekamy?

  1. brum75 Czytelnik pierwszej klasy

   @/mamrotha

   Geralt co upoluje to upycha do wielkiej foliówki z Biedronki! Product placement made in Poland! A gdy tylko do jakiegoś miasta wchodzi do zamiast do grododzierżcy natychmiast do sklepu idzie bo tam tańsze niż w karczmie napitki.
   #TakBardzoToWidzę

    1. Stah-o

     @Wyspa

     Ja mam nadzieję na animowanego Wiedźmina z budżetem, który spowoduje, że Bagiński zrealizuje wszystko to co sobie założył, bez żadnych kompromisów.

     A z drugiej strony – nie chciałbyś zobaczyć Wiedźmina holywoodzkiegow stylu Gry o Tron? Scenografia, plany filmowe, rekwizyty – wszystko już gotowe i tylko czeka 🙂

     1. bosman_plama

      @Stah-o

      Bardziej chciałbym jednak zobaczyć dobrze animowanego Wiedźmina z dobry scenariuszem. Bo taki ma szanse na uniknięcie kompromisów budżetowych typu: “a tą strzygę to może zagra taki fajoski gumowy potwór, który już grał w “Planecie Małp” i “Obcym 3″. Tylko trochę przemalujemy i będzie jak znalazł. A to nowe miasto zagra to samo miasto, co poprzednio, tylko na innej ulicy.”

      1. Stah-o

       @bosman_plama

       Nie wiem jak wygląda sytuacja praw do Wiedźmina, czy to ma być ekranizacja czy egranizacja, ale dobrze by było gdyby scenariusz napisał sam autor. Bagiński przy Katedrze pracował przecież z rewelacyjnym Dukajem i tam wszystko poszło jak trzeba. Wydaje mi się także, że z Bagińskim kompromisów tak czy siak nie będzie – bo ten facet ma po prostu jaja, co nie raz już udowodnił.

       Ale jeśli będzie tak, jak powyżej straszy Tasioros, że “Żebrowski już ćwiczy”, to będzie takie rozczarowanie, którego nie będzie łatwo zapomnieć 🙂

       1. Obledny

        @Stah-o

        Z tego co pamietam, to przy poprzednim filmie sam Autor powiedzial (cytuje z pamieci)
        “Mnie tam scenarusz nie obchodzi. Wazne ze kase dali”

        A nawet gdyby jednak Sapkowski zdecydowal sie pisac scenariusz,to nie wiem jak bardzo ktokolwiek chcialby z wolnej woli z Autorem wpolpracowac, bo Autor to (niestety) wyjatkowy buc.

        Ale pisze piknie.

 1. bosman_plama

  Wszystkie kombinacje na temat animacji można odłożyć, bo jak donoszą w sieci, film ma być aktorski. No to teraz albo bierzemy przykład z Vadera i wyobrażamy sobie Borysa Szyca jako Jaskra a Karolaka jako wiedźmina i krzyczymy: “NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!”, albo zaczynamy kombinować, czy lepszy będzie Christian “Batman” Bale czy Arnold Schwarzenegger.

Powrót do artykułu