Tu jest taca, tu można coś położyć

Nitek dnia 22 lipca, 2014 o 7:30    140 

Rzecz o tym jak można koniowi napchać siana w zęby, by nie oklapł.

Temat podwieszony, albowiem w 2015 faktury także wystawiają. Cholera.


Idea gikza jest i będzie bezpłatny dostęp do wszystkiego. Nigdy się to nie zmieni. Nieustannie hejtuję każdy paywall i przekonany jestem, że nie jest on godzien gikza.  Za rok, dwa czy za lat pięć, kiedy tu wejdziesz Zmęczony Wędrowcze, zawsze i wszędzie wszystkie treści będą za frajer. Paywall może cmoknąć w trąbkę.

Nie chce mi się czytać tego wszystkiego Pokaż

Jednakże jak słusznie przyjaciele gikza zauważyli, gikz nie jest członem żadnej korporacji. Dźwigany jest na plecach jednego konia, który mimo, że jest wielki i dzielnie sunie do przodu, potrzebuje czasem strawy. Koń ten lubi dobre siano, które możesz dowolnie tu wrzucić (ile chcesz, co łaska). Oczywiście jeśli podoba Ci się to co widzisz (ha,  wiem że lubisz patrzeć!).

 • Co się stanie jak się nie rzuci? Absolutnie nic, napieramy do przodu!

Można za to kopsnąć koniowi siano pod nogi i poczuć się dobrze. Na  różne rzeczy relaksujące. Chomiki w serwerowniach też lubią podjeść coś czasem, a i pompka buchająca informacjami o naszym istnieniu też. Na dni świąteczne i dni powszednie, świecidełka dla małżonki dzielnie wspierającej ideę, mimo działań wbrew dobie normalnego człowieka. Gikz to 24 godziny, codziennie, nawet przy kasie w Tesco, kiedy płyny cisną z ptaka po taśmie kasowej, kiedy źle położony, zdziurawił folię, kurczaki, kiedy dziecko ryczy, a żona narzeka. Zawsze ze mną jest gikz. Nawet na A4 przy 140km/h, true story!

Wasz gest przełoży się na rozwój strony, żeby było lepiej, wincyj, bo wsparte wolne słowo to gawiedź radosna i zwierz poczochrany.

Nie pozostało nic innego jak podać namiary na magazyn, w którym siano jest składowane.

Magiczne numery

Imię i nazwisko: Tomasz Nitka
Nazwa banku: PKO BP
Nr konta: 63 1020 2528 0000 0902 0146 4833

Dla przelewów zagranicznych
Nr konta: PL63 1020 2528 0000 0902 0146 4833
Kod Swift: BPKOPLPW

PayPal

W tytule przelewu dodajcie gikz.pl, pliz.

Na razie tak, bo inaczej to bez sensu.

 • W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu via PW czy też mailowo na info@gikz.pl

Dzięki za Wasze życzliwe wsparcie i dobre słowa jakimi karmicie! Omnonomnom Sam temat będzie sobie wisiał, a co. Gdzieś, coś, 2.69.1

Dodaj komentarz140 myśli nt. „Tu jest taca, tu można coś położyć

 1. furry

  Proszę o adres w realu, wyślę ćwiartkę prosiaka.

  I (to na przyszłość) proszę też o informację, czy kury wolicie oskubane, czy żywe? Bo żywe dłużej będą świeże, ale trzeba sobie samemu będzie oskubać, jak już nie będą żywe.

  EDIT: Paypal nie, bo prowizje?

 2. ixtern

  Spóźniłeś się kapkę, bo właśnie dziś “za ostatni grosz” zrobiłem zakup na Amazonie (cena Battlestar Galactica na dwudziestu blurejach sięgnęła chyba ichniejszego dna) , ale w następnym miesiącu pomyślę o jakimś worku owsa, nasza szkapo 🙂

      1. Mindestens

       @ixtern

       Są już nawet znane niektóre progi:

       Pakiet Podstawowy Freetard: Wszystko, co napiszesz, może zostać wykorzystane przeciwko tobie.

       Pakiet Końsolacyjny: Odpust zupełny za granie padem w “szczelanki” oraz przyznawanie się do okazjonalnego grania na konsolach.

       Pakiet Steam marnotrawny – użyszkodnik pojął już ogrom swej konsolowej zdrady i gotów jest wrócić do grona Prawdziwych Czcicieli Majstrujących Rejs. Aby mu w tym pomóc, pakiet zapewnia dostęp do RSS-a z info o publikowanych indykach na platformie, które w ramach zadośćuczynienia winien zakupić oraz rzuca cynk o przecenach, by mu ulżyć.

       Pakiet Zakutej Pały Obrońcy Wiary – zostajesz pasowany na rycerza Gikza. A jak wiadomo bez konia nie ma rycerza. Od tej pory Koń bierze twoją stronę w toczonych w komciach flejmach i krucjatach. Jeśli obie strony mają wykupiony pakiet, Koń wspiera frakcję, która ma więcej piw, bo koń o suchym pysku ostatnio nie galopuje.

       1. Szmatan

        @Mindestens

        O ile nazwa Pakietu Końsolacyjnego jest wporzo, to zawartość nie na miejscu. Nie można odpuścić grania na padzie w strzelanki. Ja wiem, przecież to żadna zdrada, to tak jakby patrzeć i tylko trochę dotykać, no i przecież nie ma alternatywy, no bo jak…

        Nie. Nie można odpuścić. Nie da się. Po prostu nie.

  1. brum75 Czytelnik pierwszej klasy

   @Gileq

   Fakt. O ile nikt raczej nie przeleje ponad 15K Euro więc pod oko ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu nie podpadniemy (chyba że odpowiednie organy stwierdzą że to celowo podzielone na mniejsze kwoty i przelewane przez różnych ale powiązanych wpłacających) to nawet większa liczba drobnych transakcji może zaintrygować smoka fiskusa.
   Przydałby się ktoś ze znajomym księgowym. Po co nam Koń w czułych objęciach “policji skarbowej”?

 3. michgre82

  Primo – przelałem. Bo uważam, że Giks zasługuje i Nitek zasługuje.
  Secundo – zupełnie bym się nie obraził, gdybym:
  1) Wiedział czy poszło na piwo dla konia, czy dla aihSa czy na koszty utrzymania Gikza
  2) Gdyby było podsumowanie zbiórki. Ubiegając komentarze – u mnie w parafii jest podsumowanie budżetu parafii. Zbióri, wpływy , wydatki…

     1. urt_sth

      @MHT82

      Nie zawsze, księża to ludzie, a ludzie bywają różni. Są tacy (ludzie) co przepuszczą kasę składkową na koks i dziwki, a są i tacy co będą prowadzili skrupulatną księgowość choć nikt ich do tego nie zmusza.
      Niestety im więcej kasy, tym więcej silnej woli potrzeba aby pozostać po jasnej stronie mocy, w końcu kto z znas nie podjada rodzynek przy pieczeniu ciasta 😉

       1. Nitek Autor tekstu De Kuń

        @Marcin O

        Raz w życiu robiłem drożdżówkę. Podobno zajebista wyszła, ale tak wszyscy mówią, żebyś robił coś częściej jak np. zajebiście umyłeś gary, zajebiście myjesz podłogę, zajebiście ścierasz kurze itd.

        Pamiętaj – nigdy się nie zdradzaj, że coś umiesz, bo będziesz to robił do zawsze!

       2. Beti

        @urt_sth

        Moja połówka rzuca palenie. Chodzi tak wku**iony, że bez pały nie podchodzić. Wczoraj postanowił, że będzie piekł ciasta i będzie je jadł, coby wyluzować się przez stresy wydalania nikotyny z organizmu. Tak więc wczoraj zrobił yyyyy kopiec kreta. Przyznam, że zajebiście mu wyszło 😀

       3. urt_sth

        @Beti

        Też kiedyś zrobiłem, ale był niedobry, choć się udał. Po prostu mi nie podszedł. To już lepiej zrobić sobie murzynka i zagryźć bananami.
        Ciasta “na zimno” (serniki, śmietanowce) z gotowymi podkładami w postaci ciastek/krakersów/biszkoptów są tzw. lekkim wprowadzeniem do tematu. Pora roku sprzyja do wzbogacania ich owocami.

        Nie boisz się konkurencji?

       4. urt_sth

        @Beti

        Tak to się tylko mówi, ale jak co drugi dzień ciasto, na zmianę z jakimś mięskiem/rybą na wypasie to później narzekanie …

        PS. oczywiście taka sytuacja była możliwa tylko na domowym urlopie. Uraz kręgosłupa połączony z remontem skutecznie odciągnął mnie od kuchni.

       5. Beti

        @urt_sth

        Ja i tak nie mogę za bardzo jeść ciast, więc niech sobie je na zdrowie 😀 Ważne, żeby faje rzucił.

        btw. jakiś czas temu nastawił ogórki w wielkim słoju. Miały być małosolne. Ale za długo “moczyły się”i zrobiły się kiszone. Fak, to najlepsze kiszone ogórcy jakie w życiu jadłam 😀

        Jak remontowałeś kuchnię, to wejście do nowej odświeżonej sprawia jeszcze więcej radości 🙂

       6. urt_sth

        @Beti

        Akurat aneks pozostał nieruszony (zbyt młoda zabudowa aby urządzać demolkę demontażem stropu, do tego otwarta klatka schodowa – to zostawiłem sobie na 2030 rok i wymianę dachu).

        PS. No jak tak, chłop ciasto robi, a ty nie spróbujesz?. No i bez dokładek to pochwały brzmią cienko 😉

    1. iHS

     @aihS

     Ale za wsparcie moralne i materialne chciałbym mieć filmik, w którym urzędnnik z US-u puka do drzwi i otwiera mu koń. Choć pewnie zachowałby zimną rybę – kumpel rejestrował w urzędzie działalność gospodarczą “Mój pies to koń” i kobicie nawet powieka nie drgnęła. Pewnie na kursach doszkalających grają w kamienną twarz.

  1. Nitek Autor tekstu De Kuń

   @hfn

   1k $/msc, rzucam wszystko i napieram gikza 24h/7/365 bez weekendów 😉

   Zastanawiałem się nad tym tak po prawdzie. Nie ugryzłem jednak system i Państwo to widzą.
   Poza tym to jest opłata miesięczna… yyy, nie wiem co powiedzieć : ) Chcecie obdarowywać na zasadzie miesięcznej?

    1. urt_sth

     @Yerz

     Cóż mogę powiedzieć, sytuacja w której QŃ i to na rynku polskim mógł by realizować swoją pasję, czyniąc to jednocześnie głównym źródłem swojego utrzymania nie wydaje się wcale taka zła.

     PS. Taki “Top Achievement” z Aihsem i Goblinem jako skrzydłowymi na TVN Turbo, wróć Polsat Play :D.

 4. Goblin_Wizard

  No to kopsnąłem Nitkowi magiczną kwotę.. której nie zdradzę. Poczułem, że hasło “płacę i wymagam” nabrało nagle głębszego sensu. 😉 Niestety, przez brak progów, nie wiem czego wymagać.

  Męczy mnie też pytanie czy aby nie dałem za dużo? No bo gdyby Nitek, zgodnie z obietnicą, zaczął wydawać wszystko na piwo to mogło by się to dla niego i dla nas źle sKończyć. Dobry chłopak był i mało pił.. la, la ,la 😀

  EDIT
  Może i dobrze, że chcą podnieść minimalna cenę piwa bo by się nam Quń zalkoholizował do reszty.

Powrót do artykułu