Dodaj komentarz34 myśli nt. „Zwiastun Star Wars Rogue One

     1. iHS

      @slowman

      Je raczej jestem przeciwnikiem tłumaczenia wszystkiego na siłę: każdy język ma jakiś swój rytm, dźwięk i smak, przekładanie tego “żeby było po naszemu” często zabija całe piękno oryginału. Jak w wypadku “Łotra jednego”, od którego tłumaczenia nie dość że bolą mnie zęby, to jeszcze jest niedokładne, bo rouge to nie łotr. I nie ma w języku polskim słowa w użyciu powszechnym które by oddawało subtelny urok rouge, już najbardziej “szelma”, ewentualnie “łobuz”, ale obydwa trącą już lamusem, a angielski rouge właśnie nie.

   1. Wyspa

    @furry

    No spoko i tak… agentka anty-imperialna która do Rebelii przyłącza się dopiero jako doświadczona rewolucjonistka a do tego robi pod przykrywką (co sugeruje ostatnia scena trailera). Mogą sobie udawać że to nowa postać ale jak dla mnie oczywiste jest na kim się scenarzysta wzorował 🙂

 1. borianello

  Dla mnie zimna ryba. Wkurza już mnie ta mangowa tradycja, wg której drobna panienka napierdala 3 wojaków na raz z piąchy. Albo kataną, koniecznie 3metrową.
  Jeszcze broń palna (lejzerowa), czy moc, to oki…
  Gdyby nie dzieciak, nawet bym się do kina nie pofatygował, tylko pozostał przy torentach.

 2. Revant

  Czy ja dobrze usłyszłame? Jan Ors? O_O to znaczy, że jest szansa na…Kyle Katarna! Faq jea! Marzenia ściętej głowy, ale Jedi Knight 2: Jedi Outcast uważam za najlepszą historię (i grę) w uniwersum ^_^

  btw. to fajnie, że robią takie poboczne projekty – np. takie Republic Commando bez głównonurtowej Mocy i mieczy świetlnych było przekozackie.

Powrót do artykułu