Zapoluj na bogów

lemon dnia 8 lipca, 2016 o 11:27    4 

Kobiecina z łukiem to ostatnio motyw na fali.

Ruszyła kickstarterowa kampania Prey for the Gods – inspirowanej m.in. Shadow of the Colossus gry studia No Matter. Z grubsza nic nowego, ale wygląda fajnie. W skrócie: akcja i survival na opuszczonej, mroźnej wyspie. Przyszła zima i nie chce odejść, a my musimy odkryć, dlaczego. Będziemy więc wspinać się kolosom na głowy i zadawać im śmiertelne rany, brodzić w śniegu po kolana (a może i po pas), badać tajemnicze świątynie, a wszystko to w zmiennym cyklu pogodowym oraz dobowym i z pewną dozą nieliniowości, gdyż sami mamy wybierać, kiedy, z kim i jak walczyć.

Wśród inspiracji twórcy wymieniają Shadow of the Colossus, Deus Ex, DayZ oraz BloodBorne, co łatwo przetłumaczyć na: wielkich przeciwników, nieliniowość w rozgrywce, survival i hmm… wysoce responsywne sterowanie (i obowiązkowe turlando). Napisaliby “Dragon’s Dogma w śniegu” i też byłoby dobrze.

Twórcy (3 osoby) obiecują 5 bossów na premierę, która jest planowana jakoś w 2017 r. W tej chwili mają ukończone ok. 25% gry – raczej nie zdążą.

Więcej szczegółów w źródełku, a teraz przejdźmy do filmików:

Dodaj komentarz4 myśli nt. „Zapoluj na bogów

Powrót do artykułu