Zamiast DLC do Beyond Earth, Firaxis ogłasza Starships

Nitek dnia 19 stycznia, 2015 o 15:24    8 

Kosmiczną strategię Sida Meiera.

Starships mają być kontynuacją zdarzeń od momentu gdzie kończy się Beyond. Naszym zadaniem będzie kierowanie flotą statków podróżujących przez galaktykę, wspierając jej mieszkańców czy też wykonując questy, standardowo. Wszystko po to, by zbudować międzyplanetarną federację. Obiecane zostały dynamicznie generowane walki, ale nie bardzo jest jasne o co chodzi.

Meier widać pozazdrościł Ancient Space i Endless Space ogarnięcia tematu. Ciekawe też czy oznacza to olanie Beyond Earth, wszak wszyscy jak mantra powtarzają, że będzie dobre po DLCkach, a o tych ni widu, ni słychu. Coś nie pykło zdaje się. Mam nadzieję, że coraz więcej gier o kosmicznych, latających rzeczach nie oznacza stałego trendu.

Dodaj komentarz8 myśli nt. „Zamiast DLC do Beyond Earth, Firaxis ogłasza Starships

 1. mr_geo

  Komentarz z forum dedykowanego kosmicznym strategiom 4x umieszczony pod tym trailerem i screenami: “God help us all…” :]

  Poza tym jakoś mało… profesjonalne jest odsyłanie do strony internetowej (www.2k.com) to learn more podczas gdy na tejże stronie po próbie wyszukania czegoś na ten temat jesteś szanowny szukaczu walony po facjacie frazą “We didn’t find anything matching that term. Please try again!”.

  1. Iago

   @aihS

   I po tej deklaracji (turówka i do tego na iSprzęty) spodziewałem się czegoś a’la Sid Meier’s Ace Patrol/Pacific Skies, ale IN SPACE. A ze screenów wyłazi coś jednocześnie bardziej (te tony liczb na screenie nr 6) i mniej (ten płaski kosmos na nr 4 i 5…) zaawansowanego.

Powrót do artykułu