Dodaj komentarz50 myśli nt. „Windows 10 – A czy wy będziecie aktualizować?

 1. MHT

  Każdy z kolejnych windowsów jest w czymś lepszy, nowszy, bardziej innowacyjny. Największym problemem jest, gdy zmieniają w nim za dużo rzeczy, i trzeba uczyć się go na nowo. I to może go zabić. Z drugiej strony, ja przeskakuję jakoś co drugą zmianę, vistę i 8kę odpuściłem, przesiądę się pewnie na 10kę 🙂 Oby tylko sterowniki były kompatybilne w dół 🙂

 2. aryman222

  wczesne testy wydajnościowe wskazują, że to jedyne słuszne rozwiązanie. kiedy? – oto jest pytanie. pośpiechu nie ma, gdyż pierwsze gry zoptymalizowane pod DX12 wyjdą pewnie pod koniec tego roku, a jakieś AAA to pewnie nawet później. ale zmiana jest nieunikniona.

  1. Goblin_Wizard

   @aryman222

   Na razie nie ma rewelacji. Jeśli chodzi o wydajność w grach to różnice są max +/- 5% zwykle na niekorzyść 10. Żre za to mniej prądu, ale to też nie są jakieś duże różnice. Sens zmiany pojawi się dopiero jak zaczną wypuszczać programy zoptymalizowane pod 10, a szczególnie pod DX12. Żeby zebrała się ich jakaś sensowna ilość, która usprawiedliwiałaby kłopoty wynikające z konieczności przyzwyczajania się do nowego sytemu, musi minąć przynajmniej jakieś 2 lata (plus firmy muszą mieć czas na wypuszczenie driverów do chociaż części swoich nieco starszych urządzeń). Tak to widzę.

       1. buggeer

        @aihS

        Też się śmiałem, ale ostatnio miałem okazję pobawić się Mintem 17.1. Cinnamon spodobał mi się od razu, działa stabilnie i sprawnie. Nawet wiele windowsowych keybindów działa. Opcji do konfigurowania za wiele nie widziałem, ale też i ich nie szukałem. Gier nie sprawdzałem, bo lapek był z integrą intela i sensu chyba nie było.

        jak kiedyś zamienie laptopa na peceta to sobie takiego minta zainstaluje. Windy do gier pewnie nie wyprze, ale żem skąpy i siedzę na open sourcach i tak, to do wszystkiego poza grami będzie mi chyba wystarczał.

       2. furry

        @buggeer

        Linuksowych gier mam na Steamie prawie setkę, wliczając XCOM (Xenonauts też), serię Borderlands, Pillars of Eternity, Wiedźmina 2, Civ5, gry od Paradoksów czy Valve.

        Na karcie intela, jeśli to co najmniej chipset pod C2D, spokojnie pograsz np. w gry na silniku Source.

        Oczywiście wszystko komercyjne i z zamkniętym kodem źródłowym, nikt już nie gra w Wesnoth czy Freeciv. Stallman płacze.

 3. shani

  Hmmm, właśnie zauważyłem, że i mnie temat dotyczy. W pasku powiadomień pojawiła się nachalna ikonka i usilnie chce, abym zarezerwował bezpłatnie (hmm, chyba bezpłatna jest tu tylko rezerwacja 😉 nowe Okna. Czy idzie to jakoś wyłączyć? Bo z komentarzy zrozumiałem, że zamiana Windowsa 7 na 10 byłaby nie na miejscu 😉

 4. Fantus

  Mam OEM Win7, dostałem opcję aktualizacji – jak pewnie większość.

  Zastanawia mnie jak to będzie w przyszłości przy reinstalacji systemu. Instalka Win10 z sieci wypalona na płycie będzie się aktywować kluczem z tej siódemki czy jak?

  1. Havlo

   @Fantus

   Mam te same wątpliwości. Na piecu na pewno zostawię 7, ale z lapkiem mógłbym poeksperymentować, z tym że chciałbym wrzucić mu jeszcze z nowym systemem dysk SSD i właśnie zastanawiam się jak będzie wyglądać aktywacja nowych okien na świeżej partycji…

 5. Fantus

  Wyszło, że cały ten trick z “zapisywaniem” się to tak naprawdę preloading żeby nie wysadziło serwerów w kosmos po godzinie zero.

  Mimo, że zewsząd słyszę, że warto to chyba się wstrzymam i poczekam na pierwsze opinie już po wydaniu. Skoro będzie rok na upgrade to poczekać można.

   1. Nitek De Kuń

    @emperorkaligula

    Dziękuję i gratuluję Slowmanowi za to, że jak o coś chciał, to zapytał w dobrym miejscu. A nie, że offtopery i inne rzeczy w dziwnych miejscach.

    @emperor
    niby tak, niby nawet chciałem je jakoś uszczuplić, ale jak ktoś mnie kiedyś zganił, że nie dopisałem jakiejś platformy, albo że dowiedział się z tagów, że coś będzie na coś, to nie ma na to 100% remedium

Powrót do artykułu