Wiedźmin 3 – o wymaganiach gry i technikaliach

mokraTrawa dnia 22 września, 2013 o 11:50    8 

Greg Rdzany – Senior Technical Producer i Balazs Torok – Lead Engine Programmer w CD Projekt Red udzielili wywiadu na stronie http://www.dsogaming.com. Opowiedzieli nam o tym, że sprawnie i bezproblemowo udało im się przejść na 64 bitową architekturę. Oferuje ona więcej pamięci z jakiej gra może zrobić użytek.

Wymagania będą wyższe niż część druga, ale szczegółów nie podano do wiadomości. Obiecali jednak, że będą sobie wypruwać żyły, żeby gra ruszyła na jak największej liczbie maszynek do pisania.

Posiadacze Windowsa 8 i 8.1 będą zadowoleni, gdyż CD Projekt Red skupi się, żeby wszystko na nich działało prawidłowo. Nie rozważają na tę chwilę wdrożenia funkcji oferowanych przez DirectX 11.1 czy DirectX 11.2.

W sferze fizyki gra będzie wykorzystywać PhysX 3.x SDK, a nie jak poprzednie z Havok.

Dodaj komentarz8 myśli nt. „Wiedźmin 3 – o wymaganiach gry i technikaliach

  1. buggeer

   @BlahFFF

   http://www.gamespot.com/forums/topic/29406346/the-witcher-3-will-use-new-nvidia-physx-fur-simulation—next-gen-tech Wybrali physX bo chcą się pochwalić wilczkami. Wybór faktycznie co najmniej dziwny, bo przecież nowe konsolki na radeonach.
   W W2 fizyka była na radkach bardzo nieprzydatna. Trawa się czasem chwiała i beczki ładnie rozlatywały. Może na aard też to wpływało, ale nie zauważyłem. Tak czy siak – dla mnie żadna strata, a po tym jak na własnej skórze doświadczyłem beznadziejności catalystów i tak już nigdy lapka z kartą AMD nie kupię.

 1. aryman222

  jak czytam o tym ile rzeczy jeszcze testują sprawdzają itp. to myślę sobie, że premiery przed Q3, a nawet Q4 się nie doczekamy. byle się nie spieszyli. zadanie bardzo trudne przed nimi. świat gigantyczny, a tu jeszcze 2 porty trzeba robić na wcale nie tak mocne next geny…

 2. thiefi

  Pewnie znów będzie żeźnik z wymaganiami.
  Wiedzmin 1 i 2 podczas swoich premier wołały bardzo mocnych sprzętów. Sam się z dwójką ledwo załapałem na low detal i 1024×768 bez AA. a sprzęt ten spokojnie łykał Crysisa na hight.

  Nie mniej trójkę też kupię licząc że i tym razem chociaż na low da radę. Być może to, że next geny nie będą killerami pomoże W3 nie być także killerem. A psysx? Lepiej niż havok który zużywa moc procesora. GPU jest od niego kilkadziesiąt razy mocniejszy więc niech ona liczy fizykę.

Powrót do artykułu