Wiedźmin 3 GOTY zachęca do siebie zwiastunem

Nitek dnia 29 sierpnia, 2016 o 20:18    19 

Ładny jest, więc tak czy siak warto obejrzeć.

I uronić łzę, że to już koniec. I takie tam. W międzyczasie można pośmiać się z Sapkowskiego burczącego na to, że gra, gracze i w ogóle wszyscy narobili mu niezłego smrodu i są źli i be. Dodatkowo Wiesiek dostanie łatę 1.30, która ti jak wszystkie pozostałe, poprawi to i owo.

Dodaj komentarz19 myśli nt. „Wiedźmin 3 GOTY zachęca do siebie zwiastunem

   1. blacharnia

    @WarNerd_PL

    Zdecydowanie tak. Próbuję mentalnie odkleić kwaśną osobowość Sapkowskiego od jego fajnych książek ale ciężko idzie 😉 Czy on nie rozumie że grupa jego czytelników i grupa graczy w Wiedzminy mają naprawdę solidną część wspólną? Strzela sobie w kolano takimi wypowiedziami.

    1. WarNerd_PL

     @blacharnia

     To nie pierwszy taki przypadek przecież. Nie raz się zdarzało, że Uwielbiany Pisarz w kontakcie z czytelnikami zachowywał się jak dupek. Lubię jego twórczość, doceniam warsztat itp. i od czasu do czasu wracam do opowiadań, ale prywatnie to byśmy się pewnie nie polubili.

 1. aihS Webmajster

  Myślę, że Sapkowski (i nie tylko on) zapomina o jednym – jest twórcą uniwersum, ale wraz ze sprzedażą praw na inne media pozostaje “jedynie” twórcą, ale już nie Panem i Władcą. Od tego momentu na uniwersum pracują (i zbierają plony) wszystkie dzieła w nim osadzone i nie jest tak, że jedynie twórca ma monopol na robienie uniwersum dobrze, a reszta tylko neutralnie lub źle. Wielu autorów o tym zapomina. Żeby nie szukać daleko np Lucas jest doskonałym przykładem tylko, że on przynajmniej potrafił przy okazji dorobić się fortuny i to chyba bolało go najbardziej bo wzbogacił się na czymś co uważał za tragiczne 😉

 2. michgre82

  Sapkowski dał się nie raz już poznać jako cham. A niestety często sobie wyrabiamy pochlebną opinię na temat autora na podstawie książek i ta opinia nie wytrzymuje zderzenia z rzeczywistością (vide RR Martin).

  Tutaj mamy ewidentny przykład, gdzie sam się na własnym ego poślizgnął. Za pewne nie odrobił zadania domowego, nie przeczytał dokładnie umowy z CDPR i teraz bardzo tego żałuje. Nawet znikomy udział w zyskach zrobił by z niego mutimilionera. Dość powiedzieć że zysk netto CDPR za 2015 to 236 milionów złotych, z czego większość to właśnie wpływy z W3. Do tego wpływy z W1 i W2, też nie małe. A umowa musi być świetnie skonstruowana – bo scenarzyści CDPR całymi garściami czerpią przecież z sagi.

  Chyba użyję tego przykładu na swoich wykładach z przedsiębiorczości mówiąc o ignorowaniu nowych technologii przez starczych ludzi.

Powrót do artykułu