Dodaj komentarz12 myśli nt. „WARFRAME – Dev Diary

 1. Goblin_Wizard

  Ja rozumiem, że to nie artykuł tylko news ale to już chyba lekka przesada. Czy dodanie 2-3 zdań, co to w ogóle jest za gra, to taki problem? Wydaje mi się, że skoro ktoś wrzuca info to chyba orientuje się o czym, nie!? Jak dla mnie taki “goły” link jest bezwartościowy. Po to wchodzę na serwis typu gikz, żeby dowiedzieć się co aktualnie “w trawie piszczy”. Nie mam niestety już tyle wolnego czasu co kiedyś, żeby przeklikiwać się przez wszystkie stronki, fora itp. Jestem lojalnym czytelnikiem. Ze stronek o grach wchodzę tylko tutaj i naprawdę chciałbym żeby tak pozostało. Lubię ludzi tu piszących – zarówno artykuły jaki komentarze. Lubię też tą specyficzną atmosferę i klimat jaki tu powstaje (chociaż brakuje mi redaktorów z gc). Rozumiem, że teraz nikt nikomu nie płaci i całość to jeden wielki wolontariat ale nawet w takim przypadku warto by było trzymać się jakiegoś minimalnego poziomu.

  P.S. Nitek – możesz to potraktować jako część odpowiedzi co mi się nie podoba na gikz-ie.

  1. Nitek De Kuń

   @Goblin_Wizard

   @Goblin
   zapomniałeś o jednej rzeczy – gikz nie jest serwisem jako takim, ale to wyjaśni się wkrótce. Nie stoimy obok Poly, IGNu czy czego tam chcesz. Jak słusznie zauważyłeś nikt nikomu za nic nie płaci, robimy to w pracy, po pracy, w szerokopojętym czasie wolnym – nie zapominaj o tym – a jeśli chcesz, sam możesz napisać newsa 2.0 rozbudowując jego treść – po to są.

   I bardzo dobrze, że są. To jest część dla użytkownika. Jak się ktoś rozpisze, wędruje na główną, jak ktoś napisze jedno zdanie – też dobrze, ale zostaje w news 2.0 – takie było założenie i na razie takie zostaje.

   edit: wydaje mi się, że uciąłem wypowiedź w połowie, zatem zacytuję coś ze stopki poniżej, co mniej więcej dobrze wszystko określa.
   [quote]Gikz.pl prowadzą takie osoby jak Ty – pasjonaci gier, seriali, książek. Nie jesteśmy tradycyjną redakcją, teksty, które tutaj widzisz, tworzy społeczność.[/quote]

   1. Goblin_Wizard

    @Nitek

    No jeśli taka jest koncepcja to ok. Ja po prostu odbieram to nieco inaczej. Dla mnie taki wpis wygląda na lekkie olewanie czytających. Mówi mniej więcej tyle: “Znalazłem coś co mnie interesuje więc wrzucę do news-a. Jestem jednak na tyle leniwy i/lub mam czytających gdzieś, że poza wrzuceniem linka nic już nie chce mi się pisać. Opis znajdźcie se sami.” Wydaje mi się, że czytającemu tez należy się jakiś elementarny szacunek. Czym innym jest komentarz pod artykułem czy na forum (tam wrzucanie samego linka jest zupełnie normalne), a co innego wpis dostępny ze strony głównej. Mimo wszystko uważam, że zachowanie pewnego minimalnego progu jakościowego wyszło by wszystkim na dobre. Jeśli już zupełnie nie chce się komuś pisać to żeby chociaż wrzucać dodatkowy link np. do oficjalnej stronki gry gdzie zwykle jakiś opis się znajduje czy chociażby do gameplay-a. To tyle. Zrobicie jak będziecie chcieli. Z mojej strony koniec tematu.

Powrót do artykułu