Unreal Tournament 4 będzie Free, ale z możliwością 2 Play

MusialemToPowiedziec dnia 8 maja, 2014 o 21:00    26 

Robione wspólnie z community i w ogóle.

Grą zajmie się mała grupka developerów Epica. Duży nacisk położono na graczach, którzy mają wspomagać tworzenie gry – stąd też gadanie o tym, że gra będzie “darmowa”. Jednak modderzy będą mogli sprzedawać (lub oddawać za darmo) swoje twory, a pieniądze tak zarobione będą dzielone między twórców dodatku i Epic.

Więc najwyraźniej nie będzie płacenia za amunicję do Redeemera. Pytanie, czy się nie okaże że za połowę map (np. za remake Facing World) trzeba będzie zapłacić modderom – stąd tytułowe 2 Play :).

Dodaj komentarz26 myśli nt. „Unreal Tournament 4 będzie Free, ale z możliwością 2 Play

       1. Probabilistyk

        @Twoja_Stara

        Jak pójdą tą drogą to będzie zacnie. Jednak jak będzie f2p = p2w, które kusi wydawców ostatnimi czasy, to będzie kolejna zarżnięta marka.

        Ale co by nie było, że hejtuję to zbadałem temat z innych głębszych źródełek. Wskazują one, że tu chodzi głównie o promocję nowego silnika i faktycznie wydawanie darmowej gry jest cwanym posunięciem, które szybko załatwi promocję 😉

     1. MusialemToPowiedziec Autor tekstu

      @Twoja_Stara

      TF2 to o tyle zły przykład, że było B2P tak długo, aż nikt już nie robił B, za to mnóstwo osób kupowało klucze – i wiele elementów balansu jest przez to przejście mocno poobijane. Z jakiegoś powodu nie ma żadnych poważnych turniejów…

      LOL zaś ma tę wadę, że musiałbym rozegrać kilkanaście godzin różnymi postaciami po to, by mieć zawsze dostępnego tego jednego, dwóch bohaterów których lubię. Nie jest to tragedia, ale poważna niewidzialna ściana dla kogoś, kto chce pograć godzinkę, dwie tygodniowo.

      Za to DOTA2 faktycznie, to co najważniejsze od razu daje na wejściu.

      Dobre F2P nie jest złe. Tylko czy Epic stać (finansowo i moralnie :P), by iść w bezpłatne F2P, bez niewidzialnych ścian?

  1. Szmatan

   @aihS

   Nie do końca i nie wszyscy 🙂 W QuakeLive ktoś tu z gikza gra, a nikt nie narzeka chyba na brak q2dm1 (dostępne dla premium). Podobnie będzie i z UT4 – ludzie będą grali w podstawkę jeśli będzie dobra. Może nawet Jeśli będzie bardzo dobra, to co bogatsi przestaną płacić za czołgi i zaczną za redeemery (hm, no nie, w sumie sam w to nie wierzę). W każdym razie – UT1 był mega, UT2003/4 zajebiste, więc jeśli faktycznie pracują nad nową wersją tylko zapaleńcy – wersja dla biednych powinna być na bogatości. Ja się w każdym razie jaram 🙂

Powrót do artykułu