Total War: Warhammer 2 oficjalnie zapowiedziany

aryman dnia 31 marca, 2017 o 18:53    20 

Będę grał Grubym…

Dokładnej daty (wiadomo, że w tym roku) brak, ale zacny zwiastun CGI jest gotów na zderzenie z oczekiwaniami graczy:

Wysoki Elf zdaje się być trochę nudny, Mroczny wydał mi się bardziej kuszący, ale dopiero jak zobaczyłem bohatera Jaszczurów zrozumiałem, że to jest “mój człowiek”. No chyba, że Szczury (och jak bardzo ukryta została ta nacja…) zaprezentują coś ciekawszego. Będę grał w grę!*

* Jak już ogram …ście innych gier (w tym pierwszą część TW: W), a na TW:W 2 cena spadnie do poziomów akceptowalnych dla coraz bardziej cebulowego portfela.

Dodaj komentarz20 myśli nt. „Total War: Warhammer 2 oficjalnie zapowiedziany

 1. brum75 Czytelnik pierwszej klasy

  Coś podejrzanie szybko. Ledwo co wyszło a tu już “dwójka”??? No ale może dzięki temu jedynkę jeszcze bardziej przecenią i będzie okazja do kupna.
  Ale hasło ładne: “Defend your world. Destroy theirs.”

   1. bosman_plama

    @aryman222

    Czyli jest tak: dawno dawno temu ukazywała się duża gra z serii Total War, do której z czasem dochodziły duże dodatki, ale i tak od początku mieliśmy np. większość nacji grywalnych (jeśli nie wszystkie dostępne na mapie). Potem trochę się to zmieniło i dostawaliśmy grę, ale nacje musieliśmy sobie dokupywać w dlc. A teraz jest tak, że wychodzi gra, nacje musimy dokupywać w dlc, ale jeszcze kolejne nacje dojdą… w grze nr 2 (i pewnie numer 3, bo to ma być trylogia).
    Co dalej? Najpierw trzeba będzie zapłacić za trailer, potem kupimy grę, w której będzie tylko mapa?

    1. aryman222 Autor tekstu

     @bosman_plama

     Coś tym jest 🙂 Jeżeli mapy z tych gier da się swobodnie połączyć i grać wszystkimi posiadanymi frakcjami to nie ma bata – wszystkie 3 części (przecież nie zmienią pomysłu z 2ki w 3ce) mają identyczny silnik. Ten sam silnik, gameplay, okres – dawniej w świecie TW byłby to jedna gra + 2 dodatki. Dziś na jedną część dają 4 rasy (z tego 4ta pewnie za preordera) + 2 darmowe i ze 2 do kupienia. Z drugiej strony kiedyś TW kupiłbym w dniu premiery (albo i w preorderze), dziś tydzień czasu zastanawiam się czy brać w Humble Montly za 12 dolców…

    2. michau

     @bosman_plama

     Pamiętajmy jednak że nacje w starych Mediwalach, Rome czy Szogunie różniły się między sobą kilkoma jednostkami i kolorem + wszystko to wykorzystywało modele ludzi, koni i ew słoni. W warhammerze mają trochę więcej roboty. To oczywiście nie usprawiedliwia sprzedaży gry w 3 dużych i x mniejszych kawałkach, ale wiele tłumaczy. Zresztą w tej serii naprawdę bogaty wybór zróżnicowanych stronnictw można było znaleźć chyba tylko w modach :D.

 2. Dadziol

  Dla mnie żadne zaskoczenie, bo już na początku były informacje, że będą 3 części. Tu naprawdę każdą frakcją gra się inaczej ze względu na indywidualne mechaniki. Chodzą słuchy, że oprócz tych 4 nacji w dlc dojdą tomb kings, demony i może ogry. 3 część ma się skupiać na podziale chaosu.
  Historycznego total wara robi oddzielna ekipa i widocznie nie jest jeszcze na takim poziomie prac, żeby go zapowiedzieć.

Powrót do artykułu