The Age of Decadence – Kolejny staroszkolny RPG na pokładzie

Zetsubou-san dnia 15 października, 2015 o 11:31    25 

Tym razem nie trafimy do świata pełnego magii i smoków, a do post-apokaliptycznej wizji upadku Imperium Rzymskiego. Naszym zadaniem będzie w tym świecie przeżyć i wyrobić sobie reputację.

Charakter rozgrywki będzie mocno zależał od frakcji do której dołączymy. Przykładowo możemy dołączyć do gildii kupieckiej i skupić się na handlu lub zasilić szeregi armii czy asasynów, wtedy podczas naszej przygody będziemy o wiele więcej walczyć.

Jak to w staroszkolnych RPG, będzie trudno, tak samo podczas walk jak i podczas podejmowania decyzji, gdzie będziemy musieli być klika ruchów do przodu, żeby przewidzieć konsekwencje naszych czynów.

Gra w tej chwili jest przeceniona i kosztuje 25,19 €, możemy też pobrać demo, dzięki któremu będziemy mieli dostęp do pierwszego rozdziału opowieści. Żeby pobrać demo wystarczy otworzyć kartę sklepową gry na steam, z prawej strony będzie interesująca nas opcja.

Dodaj komentarz25 myśli nt. „The Age of Decadence – Kolejny staroszkolny RPG na pokładzie

  1. thewhitestar

   @/mamrotha

   3 lata? Ja to pamiętam pierwsze niusy i bodaj nawet (mniej lub bardziej) grywalne alfy tej gry sprzed jakiś 10 lat, jak byłem piękny i młody a internet był nowością 😉
   Pamiętam że u zarania był to amatorski projekt do którego każdy mógł dołączyć i się dorzucić jakąś teksturą czy innym modelem z blendera.
   Kiedyś się tym trve fani crpgów ostro jarali. Ale jak zobaczyłem po tylu latach na steamie to dostałem wytrzeszczu. Wydaje mi się że czas tworzenia ostatniego Duke Nukema to przy tym pikuś.

 1. Cadhi

  Jest demo na Steam (nowsze niz na stronie producenta). Podobno baaaaardzo trudna gra, dla hardkorow RPG. Salwowanie sie ucieczką z pola walki jest normą. Ale gadaniem tez da sie zalatwic chyba wszystko – tyle wyczytalem. Kupie na pewno… kiedys (obecnie przechodze inne rpg Realms of Arcania – Blade od Destiny HD – bylo w bundlu za dolarow sztuk 1. Kiedys spartolone, obecnie chyba juz “spaczowane”. Ciekawe na ile starczy mi wytrwalosci. Starą wersje przeszedłem tak daaawno temu w czasach mojej młodości, ze nic nie pamietam).

   1. furry

    @aihS

    Coś poszło nie tak z tym remakiem – sprawdzałem niedawno, bo jest paczka Bundle Stars i oceny na metacritic ma mało zachęcające. Coś między “do not want!” a “kill it with fire”.

    Pierwsze dwie Arkanie i rozdawali kiedyś na GOGu, sprawdź czy nie masz w biblioteczce. Niestety nie mogę zmusić ich do działania pod linuksem (tylko to mam na laptopie), a boję się uruchamiać na telewizorze, żeby mnie piksele nie zabiły.

 2. Turpi

  Potwierdzam wszystkie dobre rzeczy powiedziane o tej grze. Przeszedłem demo (loremaster/merchant/sukinsyn) i to była prawdziwa maszyna czasu, wszystko co najlepsze w Falloutach znalazło się nagle w 2015. Dzięki za przypomnienie o niej, kupiona!

  EDIT: jak ktoś jest bardziej napoł odemnie i poleci od razu na steama kupować, to niech wstrzyma konie (such pun, wow), na gogu jest za €18.09.

Powrót do artykułu