Szykuje się remaster Bulletstorma?

Nitek dnia 14 czerwca, 2016 o 16:40    27 

Jestem na tak.

Jak donosi Eurogamer, na pendrive rozdawanym przez Microsoft na E3 znaleziono zdjęcia wyglądające jak lokacje z gry rodzimego studia. Mam nadzieje, że to nie żaden scam i faktycznie coś jest na rzeczy, bo Bulletstorm jest tytułem mega miodnym i z chęcią ponownie kogoś na coś jeszcze nabiję.

Bullet (1) Bullet (3) Bullet (4)

Dodaj komentarz27 myśli nt. „Szykuje się remaster Bulletstorma?

  1. lemon

   @Sekal

   To dość tanie operacje, robione przez zewnętrzne studia (także w Polsce) i prosty sposób na szybkie zwiększenie liczby gier dostępnych na nowe konsole. Weźcie też pod uwagę, że to jest kierowane głównie do posiadaczy current genów, którzy wcześniej nie mieli okazji zapoznać się z tą czy inną grą i np. nie chcą kupować PS3, żeby zagrać w pierwsze 3 Unchartedy. A są i tacy, co grali w te Unchartedy na PS3, w GTA V na PS3 – a i tak kupują remastery (hello, Nitek ;)).

    1. furry

     @Sekal

     Bo remaster ładniej wygląda, więc się lepiej sprzeda, więc jeśli już się za to brać, to niewiele* większym kosztem mozna uzyskać większy zysk?

     *) tak naprawdę nie wiem ile kosztuje jedno i drugie, ale pamiętam jakieś dyskusje, chyba przy okazji Wiedźmina Jeden, że czasem to przystosowanie bywa trudniejsze niż się wydaje.

     1. lemon

      @furry

      Z W1 jest ten problem, że z jego silnika Redzi już wtedy wycisnęli, ile się dało. Nie ma więc jak zrobić remastera (pomijam już to, że grafika w W1 podoba mi się do dzisiaj) – trzeba by brać się do roboty od nowa (rimejk na nowym silniku), a to kosztowałoby zbyt dużo.

    2. lemon

     @Sekal

     No, tu mogę się zgodzić. Z drugiej strony, nie ma się co dziwić firmom, że chcą zarabiać pieniądze. Gracz natomiast dostaje poprawioną grafikę i często też wszystkie dodatki w komplecie. Win-win. Trochę nie rozumiem wrogości do remasterów – w końcu to nie tak, że zamiast tego mogłaby powstać nowa gra. Tak jak pisałem, z reguły zajmują się tym inne studia, których nazw nawet nie kojarzymy. To już większy sens ma hejtowanie Overwatch, bo zamiast tego Blizz mógłby robić Warcrafta 4. 🙂

     1. emperorkaligula

      @lemon

      brak warcrafta 4 ma sens bo świat warcrafta ciągle się rozwija (każdy nowy rajd to nowe lore). dopóki jest wow, nie będzie w4. dla mnie logiczne.

      hejtuje remastery kilkuletnich gier, bo sprzedawnie mi tego samego co 5 lat to jak plucie w ryj przez korpo. z tego co wyłożą na remastera innej gry AAA nie idzie zrobić to oczywiste, ale już jakiegoś korpo indora jak najbardziej. Valiant Hearts? Child of Light? ale nie… bo lepiej sprzedwać to samo w ładniejszym opakowaniu. w kolko. do porzygu.

      1. lemon

       @emperorkaligula

       No już bez przesady. Tobie tego co 5 lat nie sprzedają. Sprzedają Nitkowi i innym zainteresowanym. 🙂 A fajnych indyków i tak sporo wychodzi, nie muszą się ukazywać z logo jakiejś korpo (przy okazji, jak Ubi zamknęło tych od VH, to EA wyłożyło kasę na Unravel, a teraz na jakąś nową małą grę). Nie odmawiam nikomu prawa do hejtowania, tylko się dziwię – po co się rzucać? Szkoda nerwów, a na politykę wydawniczą i tak się nie wpłynie, bo zbyt wiele osób to kupuje.

       A co do Warcrafta, to co kogo obchodzi jakieś MMO? Ja chcę drwa rąbać, baraki budować i armiami dowodzić. 😉

 1. thewhitestar

  Pozostaje czekac na wieści o remasterze Wiedźmina 3!

  A u mnie Bulletstorm znajduje się na kupce ‘nowe do przejscia’..
  Śpieszmy się ogrywać gry, tak szybko robią remastery…

  A co do remastera W3 to wydaje mi się że wobec rychłej premiery next genów dla current genów jest on bardziej prawdopodobny niż by się mogło wydawać 😉

Powrót do artykułu