Dodaj komentarz13 myśli nt. „Syberia II za darmo na Origin

  1. furry

   @aihS

   Ej, to mam dla ciebie taki problem filozoficzny:

   Na Allegro są Wiedźminy 3 GOTY w cenie od 20zł, (link usunięty). Bez klucza GOG, ale wg sprzedawców płyty się instalują i można grać, nawet z dodatkami. Zastanawiam się, rozważam za i przeciw, chciałbym poznać jeszcze twoja opinię, jak silna jest cebula w tym? Czy to powrót do starych, dobrych czasów odsprzedaży fizycznych nośników, czy niecne wykorzystywanie luki w licencji, czy może złamanie licencji?

   Co do Syberii, chciałem kiedyś kupić na jakiejś wyprzedaży, ale niedawno szukałem jakiejś płytki i namierzyłem obie Syberie na chyba drugim dysku do Mass Effect z CDA. Nidgy nie zagrane, a pamiętam jak się kiedyś jarałem.

   Edit: usuwam link coby nie robić reklamy.

   1. lemon

    @furry

    W3 w wersji GOG/fizycznej jest bez DRM. IMO kupowałbyś półlegalnie, albo i w pełni legalnie, lecz półmoralnie. Już lepiej pobrać z torrentów: przynajmniej kasa, która powinna trafić do twórców, nie trafi do janusza, tylko zostanie w kieszeni. Polecam jednak kupić z oficjalnego źródła. Cwaniak opchnął kody GOG np. na G2A, a płyty chce dodatkowo na allegro.

    1. Wyspa

     @lemon

     Nie wiem jak tam w licencji stoi ale prawdopodobnie nielegalnie totalnie :).
     Brak DRM jeszcze nie oznacza że tak nabyty produkt jest legalny…
     To już lepiej na G2A kupować jakieś klucze pohumblowe itp.
     Choć tu też są spory i w sumie dwa obozy nawet wśród twórców, wielu devom nie przeszkadza odsprzedawanie promocyjnych kluczy, ale niektórzy uważają że absolutnie tego nie powinno się robić 🙂

     1. aihS Webmajster

      @Wyspa

      To ta sama sytuacja co z kupowaniem używanych Windowsów. Da się? Da. Działają? Działają. Są legalne? Nie.

      Dla osoby prywatnej to bez różnicy, ale dla firmy to pułapka. I nie, nawet jak wam sprzedawca na alledrogo wystawi fakturę VAT to nic to nie daje. Licencja jest niezbywalna, kupujecie jedynie nośnik i nalepkę COA, a to nie jest świadectwem legalności. Pomijam, że wśród tych używanych Windowsów jest masa rewelacyjnie wykonanych podróbek, a nasza Policja w kółko zamyka fabryki tychże. Więc w sumie nic nie stoi na przeszkodzie żeby te pudełka Wieśka były również ładnymi podróbkami choć cena sprzedaży sugeruje, że raczej by się to nie opłacało.

Powrót do artykułu