Stało się. Nintendo się sprzedało.

Revant dnia 3 lipca, 2015 o 13:39    24 

A dokładniej to sprzedało. Serię o rolniku.

Próba wejścia na smartfony właśnie zbiera żniwa, a marka Harvest Moon dostała kosę w żebra. Poniżej pokaz gameplayu, który zabija legendę dla mamony.


Chciałem grę kupić, jako, że ma wyjść na PC, ale to już po prostu żenada :/ alpha, czy nie alpha, ale pokazywać takie coś…

 

Dodaj komentarz24 myśli nt. „Stało się. Nintendo się sprzedało.

 1. Goblin_Wizard

  Strasznie hermetyczny ten news. Można trochę dokładniej bo ni chu chu nie wiem o co chodzi? Grę widzę po raz pierwszy. Może jakiś filmik z oryginału, może jakieś ogólne info co spieprzyli, cokolwiek, bo wiesz dla PCMR gry z Ninetendo to zupełna abstrakcja jest.

  1. Revant Autor tekstu

   @Goblin_Wizard

   W skrócie: seria HM jest dość stara i duża, a przechodziła przez konsole od SNESa, przez Gameboye, a nawet na Playstation trafiła. Wszystko sprowadza się do dość skomplikowanej gierki w rolnika/hodowcę. Nie to co jakieś tam Farmville, czy inne klikadła. Tutaj mówimy o konkretnych porach roku, pogodzie, nasionach, zwierzętach, narzędziach, eksploracji i zbieractwa, na przyjaźniach, miłościach i festynach kończąc. Wszystko okraszone typową dla wielkiego N kreską i spójnym designem. Teraz zaś postanowiono wydać to “coś” powyżej na PC, ale także na komórki. Miała być pełnoprawna część, a wygląda to jak kuzyn urodzony z kazirodczego związku. Typowe zagranie developer – wydajemy na Andka/iosa, więc upośledzimy wszystko włącznie z grafiką. Wygląda to obrzydliwie i pozostanę przy emulatorach, a pieniądze zachowam w kieszeni, jeżeli tak bardzo jej nie chcą.

   1. peacoat

    @Revant

    http://stardewvalley.net/
    Polecam przyglądać się temu projektowi.

    Aha, Nintendo nie mogło sprzedać czegoś czego nie posiadało. Wydawca, Marvelous Entertainment, posiadający prawa do marki skłócił się z Natsume, które wcześniej odpowiadało za serię, stąd nowe HM tworzą już inne firmy, a Natsume nadal robi swoje gierki, tyle że bez Harvest Moon w tytule (i z gorszą dostępnością na zachodzie). Płakać nie będę, bo seria od dawna już podupada.

   1. Klucznik

    @Revant

    By nie było, ja się nie śmieję tylko dostrzegam w tym wielką szansę. 🙂 Zobacz: mamy tutaj Was dwóch, na Poly z tego co wiem też jest jeden człowiek, no i gdzieś jest tych pozostałych dwóch o których tylko słyszałem. Oznacza to, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że Gikz.pl jest stroną skupiającą największą zorganizowaną społeczność użytkowników Wii w całej Polsce. 🙂 I Ty jesteś teraz jej liderem! 🙂

    To od upałów. 😉

Powrót do artykułu