Sony Online Entertaiment rozważa abonament na swoje gry

Nitek dnia 7 stycznia, 2014 o 20:48    18 

Jeden na wszystkie, wszystkie za jedyne 14.99$/msc.

W oświadczeniu umieszczonym przez Johna Smedley’a, dyrektora SOE przeczytać można, że

Rozważamy (i prawdopodobnie zrobimy to) taką ewentualność, że jeśli zasubskrybujesz jedną z naszych gier, zostaniesz wtedy abonentem wszystkich naszych tytułów (dotyczy to tylko gier na PC) za 14.99$ miesięcznie.

Potem następuje tłumaczenie, że decydują się na ten krok ponieważ oferują wiele gier, które mogłyby np zainteresować także graczy Planetside 2. Całość wypowiedzi w linku pod tekstem, a gry, które objęłaby subskrypcja w tym momencie to:

 • DC Universe Online
 • PlanetSide 2
 • Dragon’s Prophet
 • EverQuest
 • EverQuest 2
 • Wizardry Online
 • PoxNora
 • Vanguard: Saga of Heroes
 • Free Realms
 • Star Wars: Clone Wars Adventures

Nie wiadomo czy obejmie to planowane na koniec roku EverQuest i EverQuest Next Landmark.

Dodaj komentarz18 myśli nt. „Sony Online Entertaiment rozważa abonament na swoje gry

   1. aryman222

    @aihS

    waaat? widać, żeś konsolowiec 🙂 płacić za granie online? w życiu! pomyśl o tym jakie to jest dojenie gracza – przecież wszystkie te gry niby f2p MMO (albo cos w tym stylu) mają sklepiki, mniej lub bardziej drenujące kieszeń. a nawet jakby pozamykali sklepiki i wszystkim graczom dali cały kontent – wciąż wychodzi 180 $ rocznie! Rocznie!!! i nie łudźmy się, że wychodzi po 18$ za grę – przecież nikt nie jest w stanie ciągnąć 10 MMO na raz. jak coś się spodoba, to pewnie z 2-3 max pograsz dłużej, a na resztę nie będzie czasu. także bardzie mówmy o 60-90 $ abonamentu rocznego za ulubioną grę MMO. horror.

    nie ma takiego dewelopera, którego zbiór gier (nawet wszystkich, łącznie z grami opartymi o typowo singlową rozgrywkę; co w życiu się nie zdarzy, bo na singlu inaczej się zarabia) wart jest dla mnie 180 dolarów rocznie. ba nawet gdyby to był zakup na własność, na zawsze, całego zbioru z danego roku, to i tak 5 razy bym się zastanowił, bo bywają lata tłuste, ale bywają tez chude. ale płacic za wypożyczanie gier na rok 180$?!? nie ma mowy, nie przy polskich zarobkach.

  1. MusialemToPowiedziec

   @aryman222

   Jakby to jeszcze był PS Plus. A to tylko więcej XPa w MMO…

   Ale w przeciwieństwie do Xbox Live Gold (które próbowano wprowadzić na PC razem z premierą Gears of War, tyle że kiedy konsolowcy polecieli po portfele, PCowcy pokazali wała – prawdopodobnie to mniej więcej wtedy MS stwierdził, że jak nie chcemy w d-pę bez wazeliny, to pójdą tam, gdzie ich chcą) to ma szanse na sukces – wszak to nie “tylko” dostęp do multi, ale dodatkowe “kapelusze”.

Powrót do artykułu