Dodaj komentarz8 myśli nt. „Skoro Battlefield Gothic: Armada wlatuje jutro na Steam orbitę, wiecie co to oznacza

 1. Goblin_Wizard

  To oznacza, że będzie piąta frakcja czyli Space Marine. Ostatnio dodali Eldarów i są oni.. dziwni (jak to Eldarzy). Z jednej strony mientcy jak kaczuszki – mało hp, kruche statki (krytyki mogą wejść nawet z broni, która nie ma na to szans), brak tarczy, a z drugiej strony – holofields czyli dopóki są w ruchu 80-90% szansy na negacje obrażeń od broni, najszybsze i najzwrotniejsze statki, najlepsze lotnictwo, najlepsze torpedy, masa przydatnych upgrade’ów (aż trudno się zdecydować co wybrać). Totalne przeciwieństwo orków, również w temacie mikrozarządzania. Orków wystarczy tylko dostarczyć w bliskie okolice statków wroga i poczekać na efekty, a przy Eldarach właściwie cały czas jedziemy na spowolnieniu żeby ogarnąć te wszystkie skille, manewry, pulsary, torpedy, itd. co by do maksimum wykorzystać ich potencjał (a i tak wystarczy jeden błąd albo zwykły pech i statek idzie do piachu). Bitwy trwają przez to zdecydowanie dłużej. Mają pierdolnięcie, ale jakoś nie jestem ich fanem. Wolę Chaos i Orki.

  Szósta frakcja jest w drodze. Wg ankiety devsów 3 najbardziej oczekiwane to Tau, Tyranidzi i Nekroni.

  1. Goblin_Wizard

   @Yanecky

   Jest tryb kampanii (z mapą strategiczną sektora), a właściwie będzie w pełnej wersji bo na razie, w czasie bety, są tylko 3 pierwsze misje dostępne. Tryb Solo Skirmish to tak naprawdę kolejne randomowe misje dzięki którym zdobywasz expa Ty jako admirał, kapitanowie Twoich okrętów i załoga. Od biedy to też można nazwać kampanią. Ba, wiele gier ma właśnie tylko taką.

   Fabuła jest taka, że zaczynasz jako kapitan pojedynczego okrętu. Pochodzisz z jakiejś, nie w pełni popierającej imperatora, planety więc musisz się wykazać i udowodnić swoja lojalność zanim dadzą Ci możliwość dowodzenia jakąś większą flotą. Generalnie nic zaskakującego. Może później będą twisty, ale za bardzo bym nie liczył. Mam nadzieję, że w kampanii pozwolą na pełną swobodę jak w Total Warach i nie będą zmuszali do robienia wszystkiego w kolejności przewidzianej przez scenarzystę.

Powrót do artykułu