Rok po końcu świata

mokraTrawa dnia 16 października, 2013 o 15:08    23 

Ebook z naszym Bosmanem w tle.

Niedawno wyszedł ebook ze zbiorem tekstów które opowiadają o zbliżającym się końcu świata w scenografii steam- lub cyberpunkowej. Autorami są:

Michał Cetnarowski, Paweł Ciećwierz, Anna Kańtoch, Paweł Majka (nasz bosman_plama – przyp. mokraTrawa), Jakub Nowak, Michał Protasiuk, Joanna Skalska, Emil Strzeszewski, Wojciech Szyda, Stanisław Truchan, Milena Wójtowicz.

Opis książki ze sklepu:

Gdyby ten zbiór ukazał się dwa lata temu, włączyłby się w prekatastroficzny nurt, który przetoczył się przez zachodnią kulturę w związku z końcem kalendarza Majów. Jednak nasz świat nie skończył się wtedy, trwa nadal, co najmniej przez czas, gdy czytacie te słowa. 

Kończy się za to jedenaście światów stworzonych na potrzeby tej antologii, choć próbują się przed tym bronić swymi – cyberpunkowymi lub steampunkowymi – zabawkami. Nie przetrwają ani dzięki cyberprzestrzeni, ani dzięki technologii Wieku Pary. Jedynym ich ratunkiem są ludzie, ale czy znajdą się tacy, dla których warto je ratować? 

Obecnie kosztuje 20 zł! Prezentuj karty! I wiecie co dalej robić. Link do sklepu

Dodaj komentarz23 myśli nt. „Rok po końcu świata

  1. slowman

   @Nitek

   Powiedziałbym, że najsensowniejszym miejscem dla picia z Bosmanem byłoby “U Bosmana” (być może jakiś fan twórczości, bo chyba bliżej ode mnie w góry niż nad morze) w moim mieście, gdzie podają jakieś 10-procentowe czeskie piwo a na ścianie wisi Trybuna Ludu.

    1. slowman

     @bosman_plama

     Całkiem możliwe, że mają. Powiem więcej, pod Trybuną Ludu jest półka a na niej książki, co jakby komuś nie przeszkadzała sława w 70-tysięcznym mieście, mogłoby go skłonić do zostawienia swojego arcydzieła…lub jakiegoś SF. Nic nie mówię, ale zawsze te kilka licealistek to dobra rozgrzewka przed karierą a la Hank Moody…

 1. quross

  Bosman, chciałem Ci się przyznać, że od kiedy wiem, że jesteś Sławnym Pisarzem TM (R), specjalnie kupiłem numer Nowej Fantastyki z Twoim opowiadaniem, kupiłem powyższy zbiór opowiadań, ba, kupiłem nawet książkę którą polecałeś (“Holocaust F”). Wszystko dlatego, że się dowiedziałem, że tu na gikzie pisuje Sławny Pisarz TM (R) 😀

  Aha no i ze wstydem przyznam, że jeszcze nie przeczytałem w całości ani jednej z powyższych pozycji 🙁 Ale już od września leżą i czekają na swoją kolej, serio! 😛

  1. bosman_plama

   @quross

   Heh, dobre. Poczułem się połechtany. “Holocaust F” wali po twarzy i kopie po jajach. To opowiadanie w NF wali po twarzy jakby mniej, ale chyba troszkę też.
   Opowiadanie w antologii ma już swoje lata, choć ukazało się dopiero co.
   Tak czy owak, dziękuję:).

Powrót do artykułu