Rage za 20 zł w…. Biedronce

powazny_sam dnia 4 marca, 2013 o 7:30    28 

Wprawdzie jeszcze nie dzisiaj, a od 7 marca. Jeżeli blokada regionalna skutecznie uniemożliwiała wam dotychczas skorzystanie ze steamowych promocji na wspomnianą gierkę, to w końcu będziecie mieli okazję aby zaopatrzyć się w nią tanio i bez kombinacji.

Pozostałe tytuły w promocji też są mocne ale większość regularnie się przewija przez różne wyprzedaże więc zakładam że jak ktoś coś z tego chciał to już dawno ma. (aczkolwiek sam czaję się na Boba Budowniczego 🙂 )

Więcej przeczytasz: {“examplelinkURL_item”

Dodaj komentarz28 myśli nt. „Rage za 20 zł w…. Biedronce

  1. aihS Webmajster

   @Kirq

   Na mnie RAGE zrobił ogromne wrażenie, ale z powodu czegoś czym normalnie się nie przejmuję a mianowicie grafiki. Nie na PC tylko na Xboxie. Jak na kompach “wielka tekstura” wariowała tak na x360 hulało to bardzo ładnie i kurde zaliczyłem opad szczęki bo takiej grafiki to się na konsolach nie uświadczy generalnie.

 1. aihS Webmajster

  Chętnie bym kupił, ale nauczony poprzednimi wyprzedażami growymi wiem, że jedyne co zostanie wyłożone na półkę w Biedronce to będzie właśnie Bob Budowniczy. RAGE i reszta dobrych gier poleci zapewne na allegro.

  Tak w ogóle to wybitnie atrakcyjna oferta. Szkoda, że nie za 9,99 zł jak to zwykle bywało.

  1. furry

   @aihS

   No to w “mojej” Biegronce wszystkie gry były na półkach, pisałem zresztą kiedyś. Między innymi Batman, Hitman, GTA. Nie powiem gdzie, bo przyjedziesz i ostatne wykupisz.

   W końcu i tak nie kupiłem Batmana tam, tylko gdzieś cyfrowo, bo staram się nie zbierać pudełek. Ale RAGE szukam już z rok i nawet chciałem kupić w wydaniu Premium Games, ale nigdzie w marketach nie znalazłem. Za dwie dyszki się raczej skuszę nawet na pudełko. Rozumiem że grę podpina się do Steama i pudełko mogę potem wyrzucić, bo i tak nie odsprzedam na Allegro?

 2. Tom Tom

  Dla mnie RAGE był wielkim roczarowaniem. Stylizacja i grafika daleko z przodu przed gameplayem. Gra cały czas udaje że ma głębię, podczas gdy jest płaska jak cholera. No i zakończenie woła o pomstę do nieba. Jakim cudem taki gejplejowy na końcu suchar przeszedł kontrolę jakości …nie wiem.

  1. powazny_sam Autor tekstu

   @Tom Tom

   No widzisz a mi właśnie gameplay odpowiadał. Taka bezstresowa, mięsista rozwałka, machnąć ręką na lipną fabułę czy te denerwujące wyścigi, grunt że strzela się wybornie.
   A zakończenie fakt, główny kandydat do nagrody za “Najgorsze zakończenie ever.” 🙂

  1. powazny_sam Autor tekstu

   @ziutek

   Tak. Doszła opcja “rozmiaru pamięci tekstur” czy jakoś tak i po ustawieniu na “duży” problem z doczytywaniem jest prawie niezauważalny. Gra ma jednak tendencję do tracenia klatek im dłużej się gra, np. po godzinie (restart pomaga). Ale ten problem też można rozwiązać – na rage wikia jest tweak który wymusza utworzenie pliku cache na dysku poprzez dodanie odpowiedniego przełącznika do linii poleceń – u mnie pomogło.
   http://rage.wikia.com/wiki/Tweaks sekcja Game cache file.
   Acha i tak jak piszą po zrobieniu np. Alt-Tab wyłącza się V-Sync co skutkuje wyjątkowo brzydkim screen-tearingiem. Po prostu trzeba wejść w opcje i ponownie go wtedy włączyć, idzie to przeżyć.

  1. Goblin_Wizard

   @Wasser

   Z poprzedniczkami nie ma nic wspólnego poza tytułem. Ja licząc na kontynuację srodze się zawiodłem. DS3 określił bym jako połączenie rpg’a, hack&slash’a i bijatyki (z naciskiem na bijatykę niestety). Wolałem poprzednie części jak mogliśmy kierować drużyną i było trochę taktyki w walce. Tutaj masz tylko swojego bohatera i idąc “korytarzami” nasuwasz to co na Ciebie wyskoczy. Dałem jednak grze szansę i pograłem chyba ze 2-3 godziny. Po tym czasie znudziło mi się zupełnie. Do tego, bezpośrednio po premierze, gra miało sporo problemów technicznych, bug’ów itp. Nie wiem na ile to poprawili. Przed zakupem proponuję ściągnąć demo czy jakąś “wersję próbną”.

    1. Goblin_Wizard

     @MusialemToPowiedziec

     Teoretycznie masz rację. Dla mnie jednak bijatyki są zupełnie odrębnym gatunkiem. Nawet biorąc gry uważane za czyste rpg’i mamy tam elementy walki wręcz. Czy z tego powodu rpg’a można nazwać bijatyką z dodatkiem fabuły? Nie widzę sensu w tak dokładnym roztrząsaniu różnic pomiędzy gatunkami. Każdy rozumie je na swój sposób. Ja po prostu wymieniłem te, które wg mnie dobrze oddają to jaką mieszanką stylów jest DS3.

  2. Wicen

   @Wasser

   Mi dla odmiany bardzo się podobało. Poprzednie DS były “samograjami” i dla mnie nie wiele miały wspólnego z taktyką (samo sterowanie drużyną to za mało). Wiedz jednak że 3 ma bardzo mało wspólnego z poprzednimi częściami, głownie opiera się na tym samym “lore”. W tej części jest dużo więcej rpg (moim zdaniem więcej niż w takim Dragon Age 2), są nawet wybory:D. Walka jest zręcznościowa, jak to h&s, ale nie wymaga super refleksu. Fabuła, jak na ten gatunek jest na plus. Ja na żadne błędy nie trafiłem, ale chyba po prostu mam szczęście do produktów Obsidian (w Alpha Protocol napotkałem jednego buga, w Kotorze 2 zero, w NWN 2 zero) :P.

   Ogólnie tak – jeżeli bardzo lubisz DS 1 i 2 to ta część może Ci się nie spodobać. Jeżeli masz do poprzedniczek luźniejszy stosunek to ja polecam z 3 się zapoznać, szczególnie za 20 zł. Zdania wśród graczy są jednak dość podzielone w tym względzie

Powrót do artykułu