Powstaje Prey 2

mokraTrawa dnia 1 czerwca, 2014 o 19:38    6 

Wyciekła prezentacja opisująca projekt gry Prey 2 od studia Arkane. W założeniu będzie to hybryda FPS-a i cRPG-a w świecie science-fiction. Cechy to nieliniowa rozgrywka wyłącznie w trybie singleplayer. Platformy to PC, Xbox One i Playstation 4, z premierą w 3 kwartale 2016 roku.

Więcej szczegółów o miejscu akcji można wyczytać w prezentacji, jest kilka wersji fabularnych (nie wiadomo na co się zdecydowali). Wiadomo że swoboda, kilka dróg przejścia (skradanie, na przebój, hakowanie itp). Fabuła ma być między 10 a 20 godzin. Znajdzie się miejsce na tryb survival (a jakże). Trzeba będzie zapewnić sobie jedzenie i miejsce do spania. Poza kulami groźne będą trucizny, choroby, promieniowanie. Poza tym zrobimy sobie sami broń, pancerz, leki itp. Prezentacja jest dostępna tutaj i tutaj.

Ciekawe czy skasują projekt jak ostatni z tym kozackim trailerem.

Dodaj komentarz6 myśli nt. „Powstaje Prey 2

  1. George

    IMHO wątpię czy projekt utrzyma tytuł “Prey 2”. Nie ma on żadnego uzasadnienia, nawet marketingowego.

    Prey, choć powstawał prawie tyle co DNF i równie burzliwie, był naprawdę dobrym FPSem, którego “zaliczyłem” z dużą przyjemnością. Jednak ogólnie gra wydaje mi się niedoceniona i raczej olana przez mainstream. Nie jestem przekonany czy reprezentuje na tyle silną markę, żeby cRPG tetrisa z kucami nazywać Prey 2, “bo się sprzeda szybciej niż Czarnecki”.

  2. Mindestens

    Arkane? Łeeee… Szkoda, bo mimo doniesień sprzed roku liczyłem, że może jednak pozwolą twórcom oryginału – Human Head Studios – zrobić kontynuację. Trailer mieli mocny.

    Jedynka poza motaniem z łażeniem po ścianach, co kompletnie zaburzało mi percepcję, była nawet całkiem.

Powrót do artykułu