Posłuchali się fanów, czy….

Revant dnia 12 sierpnia, 2015 o 20:01    1 

…chcą tak bardzo pieniędzy, że otworzą na stałe odsmażalnie kotletów?

Capcom ostatnio bardzo dziwnie się zachowuje, zwłaszcza w przypadku serii Resident Evil. Po remake’u remaku’ (powtórzenie celowe ;)) RE1, niedługo dostaniemy RE0.  Teraz zaś po akcji “zapytajmy twarzoksiażkarzy” oficjalnie potwierdzono rozpoczęcie prac nad odnowieniem kultowej i najlepszej części zdaniem fanów – RE2. Poniżej filmik z informacją od samego szefa projektu pana Yoshiaki Hirabyashi.

Jako fan serii ubóstwiam RE2. To była idealna kontynuacja – brała wszystko co najlepsze i oddawała kilkukrotnie lepsiejsze. Pamiętamy, że RE1 miał dwie postaci? Tutaj też, ale za to każda z dwoma scenariuszami. Zamiast dość hermetycznej posiadłości, teraz mamy kilka ulic samego Racoon City i ogromny komisariat policji. Świetna muzyka, genialne postaci (Ada!!!oneoneone!), mocny scenariusz, mnóstwo starych i nowych maszkar (ah ten licker spadający z sufitu…) oraz broni do ich eksterminacji. Kontynuacja idealna.

Jakim będzie zaś remake? Nie wiadomo. Cała akcja zaś śmierdzi mi samym łaknieniem kaski. Bo to dość dziwne, że wraz z pojawieniem się w sieci fanowskiej próby przełożenia RE2 na silnik Unreal4 wrzucono na fejsa zapytanie do fanów o ich chęć do zagrania w remake. Zwłaszcza, że trąbimy o tym od wieki wieków (czyt. od RE4).

Co wy zaś gikzowicze o tym sądzicie?

Dodaj komentarzJedna myśl nt. „Posłuchali się fanów, czy….

Powrót do artykułu