Planszówka na podstawie This War of Mine

Zetsubou-san dnia 25 listopada, 2015 o 18:51    5 

Planszówka pojawi się w przyszłym roku, póki co nie wiadomo dokładnie kiedy. Przy projekcie będzie grzebał min Michał Oracz (Neuroshima, Neuroshima HEX), rozgrywka przewiduje do 6 osób, ale bez przeszkód zagramy w pojedynkę. Sam sens zmagań się nie zmieni, natomiast, twórcy jeszcze bardziej poszerzą kwestie interakcji między graczami i wyborów.

Dodaj komentarz5 myśli nt. „Planszówka na podstawie This War of Mine

  1. iago

   @jediwolf

   Mnie martwi ta “aplikacja towarzysząca grze” (jest wspomniana we wpisie na stronie 11bit) – czy uda im się wyważyć, żeby jej udział w grze nie był ani zbyt duży, ani zbyt powierzchowny? Ktoś testował XCOM the Boardgame i może kilka słów powiedzieć, jak to się tam sprawdzało?

   1. Ink

    @iago

    Ja sprawdzałem, spłodziłem nawet recenzję: http://www.gamesfanatic.pl/2015/07/17/xcom-gra-semiplanszowa/

    W skrócie – według mnie aplikacja w XCOM sprawdza się świetnie, ale ma na to wpływ m.in. to, że w tym settingu siedzenie nad laptopem i wpatrywanie się w mrugający ekran jak najbardziej pasuje do klimatu gry. Nie w każdej grze tak będzie.

    Bardziej subtelnym przykładem aplikacji w planszówce są Alchemicy (http://www.gamesfanatic.pl/2014/11/17/alchemists/) gdzie ta appka faktycznie jest tylko pomocniczym narzędziem do trzymania informacji niejawnej. Bo w XCOMie jest zasadniczą częścią rozgrywki.

Powrót do artykułu