Dodaj komentarz15 myśli nt. „Piotr Fronczewski narratorem jak żaden inny

 1. Fantus

  Lubię polskie lokalizacje, ale żeby nie było, że nie pomarudziłem… czasem zbyt dużo egzaltacji. Pan Fronczewski czy Kobuszewski kojarzą mi się właśnie z taką przesadną podniosłością. “KOŚCIANY SZTYLET WZNOSIŁ SIĘ BLA BLA…”. Nawet jakby mieli powiedzieć: “oto taboret” to brzmiałoby to tak jakby za chwilę miałby skończyć się wszechświat. Chociaż to pewnie bardziej przez reżysera, który zresztą w powyższym filmiku twierdzi, że najlepszy narrator to taki, którego się na zauważa. Weird.

  1. Daimonion

   @Fantus

   Nie wiem, czy Henryk Talar w IWD był przesadny czy nie, ale wymiatał jak mało kto:) A już na przykład jako Grobnar w NWN2 kompletnie mi nie pasował (zresztą tam cały polski dubbing był nie do zniesienia z wyjątkiem Fronczewskiego i Boberka). To pewnie kwestia reżyserii, jak wspomniałeś.

 2. Klucznik

  Hypetrain się rozpędza mocno i sam siedzę na czele lokomotywy, ale chyba czas troszkę przyhamować. Pamięta ktoś jeszcze zbiórkę na kickstarterze? Ja pamiętam, jarałem się mocno wpadającymi milionami. Serwisy ostatnio podały, że w grze zabraknie kilku zauważalnych rzeczy, które były ustawione jako progi w czasie hajsowania . W skrócie:
  – aż 3 obiecanych NPC wyleciało
  – drugie duże miasto w grze już nie jest dużym miastem tylko wioską i jego rola została ograniczona
  – jakaś tajemnicza i wyjątkowa (bo ponoć interaktywna) encyklopedia świata połączona z dziennikiem gracza nie znajdzie się w grze i jeśli los pozwoli, to może kiedyś zostanie wydana oddzielnie

  I zonk dodatkowy polega na tym, że twórcy do tej chwili słowa o tym nie pisnęli, gdyby nie sami gracze bety Tormenta, którzy kilka dni temu zauważyli brak wzmianek w plikach o tych elementach. Planescape: Torment to mój absolutny top gier jakie ograłem i szkoda mi takiego podejścia przy “duchowej” kontynuacji. Naturalnie, że sporo się wywala rzeczy w czasie produkcji, ale gracze płacili za konkretne progi i słabo to wygląda. Liczę, że reszta gry będzie tip-top, bo będę grać. 😉

Powrót do artykułu