Pillars of Eternity – karcianka, książki i gra fabularna?

Rattie Rat dnia 9 kwietnia, 2015 o 19:59    9 

Czemu nie!

Baldur’s Gate miał swoje książki, to czemu nie PoE? Ludzie z Obsidian Entertainment nie chcą by ich gra komputerowa pozostała jedynie grą, więc już teraz myślą nad dalszym rozwojem marki. W planach m.in. książki, których akcja toczyć się będzie w świecie znanym z Pillarsów oraz karcianka, którą już niedługo będzie można wesprzeć na Kickstarterze. Krążą też pogłoski o “papierowym” RPG. O ile książki i gra fabularna istnieją jedynie w głowach twórców, to karcianka jest już na bardziej zaawansowanym etapie produkcji, więc niedługo można się spodziewać pierwszych szczegółów.

Dodaj komentarz9 myśli nt. „Pillars of Eternity – karcianka, książki i gra fabularna?

 1. PeteScorpio

  Skoro Pillars of Eternity sprzedaje się tak dobrze, to niech część zysków zainwestują w nowe produkty, a nie tylko łapę do ludzi wyciągać i doić doić doić, niech sobie krowę kupią. Poza tym świat przedstawiony w PoE nie jest jakiś przebogaty i arcyciekawy by rzucać się książki, karcianki, papierowe RPG…stroje kąpielowe, ręczniki, zestawy obiadowe i klapki Kuboty…bez jaj.

 2. Yanecky

  Zgadzam się, skończyłem Pillarsy (42h) i myślę, że to dobra gra, ale bez rewelacji. Być może to pierwsze kapitalne wrażenie to mix nostalgii i wdzięczności, że wreszcie twórcy nie traktują nas jak idiotów. W walkach trzeba myślec, dialogi czytać itp.

  Co do rpga – świat jest niezbyt ciekawy – jeden pomysł dotyczący dusz to jeszcze za mało, reszta świata jest ok, ale znowu elfy, krasnoludy i nagle broń palna i zero innej technologii (prócz technolgii magicznej). Najbardziej zawiodłem się na fabule i postaciach – nikt specjalnie nie zapadł mi w pamięć, a samej historii brakuje jakiegoś kopa czy zwrotów akcji. Ciekawie zaczyna się robić dopiero pod koniec…

  W dodatku mechanika jest zrobiona pod komputer – nie wyobrażam sobie tych wszystkich modyfikatorów x0.9 przy stole, więc trzeba robić nowy system albo użyć już istniejącego.

 3. Sekal

  RPG się nie przyjmie, za dużo już jest podobnych. Karcianek jest od groma i nawet jak kupiłoby ją 10% graczy w PoE to pewnie praktycznie nikt poza nimi. Te zapowiedzi są bez sensu, lepiej niech robią 2 część gry a nie rozbijają się ze światem wcale jeszcze nie dopracowanym.

  1. jediwolf

   @Sekal

   Właśnie robienie dodatkowego pobocznego contentu pozwoli rozbudować póki co dość ubogie jeszcze uniwersum Pillarsów. To samo było z d&d, kiedy wyszły pierwsze podręczniki. Potem książki, albumy, przewodniki itp. tak rozbudowały ten świat, że do dzisiaj Forgotten Realms jest uznawane za najlepsze uniwersum fantasy. I dzięki temu jest bardzo popularny do tej pory. Niech robią. Za udany Pillarsy życzę im jak najlepiej i czekam na więcej.

 4. thewhitestar

  “Każdy orze jak może” i “kuj póki gorące” – twórcy PoE najwyraźniej mają te przysłowia głeboko w serduszkach, toteż postanowili jeszcze trochę podoić kasiorkę od nie tak małej grupy zapalonych nerdów.
  I tyle mam do powiedzenia na ten temat.

Powrót do artykułu