Pieśni Lodu i Ognia uczą cierpliwości

bosman_plama dnia 21 marca, 2013 o 7:42    3 

Serwis Booklips.pl podał mało optymistyczną dla fanów cyklu George'a R.R. Martina wiadomość, że długo przyjdzie im poczekać na zakończenie sagi.

„Pracuję nad nią. Będzie trzeba długo poczekać” – zapowiedział autor. „Mam jeszcze wiele, wiele stron do napisania, a to dlatego, że planuję umieścić w niej kilka świetnych rzeczy: mnóstwo krwi, ognia, śmierci i zniszczenia, i kruków powracających na grzędy.”

Mnie ta wiadomość bardzo nie zaskoczyła. Na poprzedni tom też trzeba było czekać kilka lat. I to po tym, jak Martin wcześniej zapowiedział, że właściwie był on gotowy, musi tylko podopinać kilka wątków, więc ukaże się szybko. Niestety, po drodze pisarz zajął się pracą przy serialu i pisanie powieści zeszło chyba na dalszy plan.

Problem polega na tym, że w przeciwieństwie do Martina, HBO musi trzymać się grafiku. Istnieje zatem ryzyko, że serial doczeka się zakończenia wcześniej niż powieści. Pewne sugestie, że tak właśnie może się stać zawierają słowa Martina, że twórcom serialu wyjawił już jak całość ma się zakończyć.

Więcej na Booklips.pl

Dodaj komentarz3 myśli nt. „Pieśni Lodu i Ognia uczą cierpliwości

Powrót do artykułu