Jest już nowy pakiet BookRage. Tym razem to zestaw książek autora, którego nie wypada nie znać – Janusza Zadla. Ale do diabła z konwenansami – w pakiecie znajdują się świetne powieści (choć te najlepsze akurat są w dlc)!
Podaję za BookRage:
Dostępny jak zwykle już od złotówki pakiet zawiera cztery książki.
„Dziwny nieznany świat” to pierwszy z trzech tomów opowiadań zebranych Janusza A. Zajdla, ułożonych przez żonę autora, Jadwigę Zajdel, w kolejności chronologicznej według czasu powstawania. Zbiór zawiera teksty napisane przez autora w latach 60. XX wieku i wcześniej. Drugi tom, „Ten piękny dzień”, zawiera utwory napisane przez autora w latach 1970-1975.
„Lalande 21185″ – Pierwsza powieść Janusza. A Zajdla, opublikowana w roku 1966. Lalande 21185 – czyli wyprawa do nieznanego układu w celach badawczych. Wyprawa na krążące wokół czerwonego karła planety znajduje ślady życia, ale jedynie dawne ślady zaawansowanej cywilizacji. Czy jednak na pewno budowle obcych są niezamieszkane?
„Prawo do powrotu” – Druga powieść Janusza. A Zajdla, opublikowana w roku 1975. W czasie dalekosiężnej podróży kosmicznej załogę kosmolotu spotyka seria dziwnych wypadków. Czy rzeczywiście są jedynie dziełem przypadku?
Natomiast ci, którzy zdecydują się zapłacić powyżej aktualnej średniej ceny pakietu, tradycyjnie już, otrzymają dodatkowe pozycje. A są to:
„Felicitas” – Trzeci i ostatni tom opowiadań zebranych Janusza A. Zajdla, ułożonych przez żonę autora, Jadwigę Zajdel, w kolejności chronologicznej według czasu powstawania. Zbiór zawiera ostatnie krótkie teksty Zajdla, napisane przez autora w latach 1976-1984.
„Residuum” – Zbiór ten to uzupełnienie antologii opowiadań zebranych Zajdla wydanych w tomach “Dziwny, nieznany świat”, “Ten piękny dzień” i “Felicitas”. Zawiera on m.in. pierwsze wersje opowiadań, które ukazały się w więcej niż jednym wariancie, opowiadania włączone potem w mniej lub bardziej zmienionej formie do powieści, konspekty napisanych i nienapisanych powieści, a także fragmenty nieukończonej powieści “Drugie spojrzenie na planetę Ksi” i wiersze autora, w tym opublikowaną pierwotnie pod pseudonimem “Modlitwę 1981” napisaną z okazji stanu wojennego.
Wyjątkowo, w związku z zapytaniami osób, które przegapiły zeszłoroczną promocję, do nabycia będzie także poprzedni pakiet BookRage zawierający twórczość pisarza: “Światy Zajdla”. Otrzymają go wszyscy ci, którzy zdecydują się zapłacić więcej niż dwukrotność aktualnej średniej ceny pakietu.
Przypomnijmy, że w ramach tego pakietu, dostępne książki to pięć powieści Zajdla – „Cylinder van Troffa”, „Limes Inferior”, „Wyjście z cienia”, „Paradyzja”, „Cała prawda o planecie Ksi” oraz zbiór opowiadań „Relacja z pierwszej ręki” wyselekcjonowanych przez żonę autora, Jadwigę Zajdel.
Ode mnie – opowiadania Zajdla bywają lepsze i lepsiejsze, część z nich to taka klasyka SF – tekst oparty na jednym pomyśle. Z dwóch zamieszczonych powieści jedna jest ultraklasyczną SF o zwiedzaniu planety, na której znaleziono ślady obcej cywilizacji, druga to powieść wręcz sensacyjna, taki thiller na statku kosmicznym. Najlepsze i najważniejsze powieści to owo dlc i jeśli ktoś ich nie ma powinien się nimi zainteresować. To one uczyniły Zajdla bodaj najważniejszym – dla czytelników i obecnych autorów – pisarzem SF w Polsce.
przez brak linka zmuszony byłem odstawić kubek i wpisać adres :/
biorąc pod uwagę że jeszcze nie zacząłem czytać poprzedniego pakietu, zaczekam aż średnia spadnie (bo chyba spadnie?)
@jaGrab
Au. Brak linka to faktycznie zbrodnia. Już naprawiłem.
Tak naprawdę, jedyna dobra książka Zajdla to “Limes Inferior” (choć zakończenie i tak zepsute). Jako taka była “Paradyzja” i być może “Cylinder van Troffa” (słabo już pamiętam). Reszta to średniaki. Ale nie ma co się pluć. Większość znanych twórców przechodzi do historii jednym genialnym dziełem. Widać to zwłaszcza w muzyce tzw.”popularnej” (znanej u nas również jako “pop” :).
@ixtern
Dlatego nigdy nie doczekał się nominacji do nagrody im. Majki.
@ixtern
Wiesz, cały problem z fantastyką socjologiczną (a już szczególnie z tą polską z lat 80-tych) polega na tym, że jak się przeczytało jedną pozycję to jakby przeczytało się już wszystkie.
@ixtern
Polecam ci więc opowiadania, choć nierówne, to zebrane w “Dokąd jedzie ten tramwaj” są bardzo spoko.
Wczoraj na strumyku wspominałem że “Zajdel” na bookrage się pojawił. Kurcze koniec miesiąca, a tu jak nie humble to bookrage, będę zamiast chleba chyba tą elektronikę jadł 🙂
@morfiszon
Ja też. Kupiłam, czytam i powietrzem żyję do dnia wypłaty. 🙂
@thesheep
Ale… przecież… jeszcze 12 dni do końca… Dlaczego? Po co?
@furry
Bo teraz czytać chciałam. 🙂 No i grożono mi, więc nie miałam wyboru.