Nowe książki na długie, listopadowe wieczory

furry dnia 5 listopada, 2014 o 13:29    8 

Przeglądając odmęty internetu wynalazłem ciekawą ciekawostkę. Otóż wydawnicwo superNOWA przygotowało nowe wydanie Wiedźmina, z nowymi, kolorowymi okładkami, spójne graficznie z najnowszą powieścią “Sezon Burz”. Wszyscy chyba lubimy tego zabójcę, obdarzonego sumieniem i dwoma mieczami, jednym na potwory, a drugim stalowym. Więc jeśli przeszkadzały wam mało ambitne okładki z postaciami z gry The Witcher 2, jest okazja uzupełnić – ja się właśnie waham, bo opowiadania dawno temu poszły w tango i nie wróciły.

sup156

Skoro już jesteśmy przy wydawnictwie superNOWA… we wrześniu ukazało się “Drugie spojrzenie na planetę KSI”, kontynuacja powieści “Cała prawda o planecie KSI” Janusza A. Zajdla, historii o tym, jak mała grupka może zawładnąć społeczeństwem. Autor zaczął pisać kontynuację, niestety zmarł, fragment książki krążył tu i tam, a dwa lata temu spadkobierczynie i wydawnictwo ogłosili konkurs na dokończenie książki. Wygrał go debiutant, Marcin Kowalczyk, który kontynuację napisał, książka już jest w sprzedaży, można kupić, a nawet przeczytać.

Patrol

Ostatnia rzecz, o której chciałem napisać, to nowe wydanie cyklu o Patrolach, Siergieja Łukjanienki. Jeśli ktoś jakimś cudem książek nie zna, to w krótkich, żołnierskich słowach napiszę, że opowiadają o Antonie Gorodeckim, magu światła którejś-tam klasy, członku Nocnego Patrolu, broniącego równowagi między dobrem i złem Światłem i Ciemnością we współczesnej Moskwie. Czyli takie urban fantasy, pisane zanim zaczęło być modne na Zachodzie. Pierwsze dwie części “Nocny Patrol” i “Dzienny Patrol” polecam z czystym sercem każdemu, niestety (jak dla mnie) dalsze części cyklu obniżają poziom i sprawiają wrażenie dopisanych na siłę. Dość powiedzieć, że po czwartym, “ostatnim” patrolu ukazała się piąta powieść, opisująca “nowy” patrol. No cóż, embargo, rubel spada, jeść coś trzeba, zwłaszcza jeśli samemu rezygnuje się z niektórych rynków. Dodam, że kupimy także ebooki. MAG na serio przeprasza się z tą formą czytania.

Aha, Władimir Wasiliew, który jest współautorem “Dziennego patrolu”, napisał cykl opowiadań o wiedźminie z Wielkiego Kijowa, taki powiedzmy spinoff serii, dziejący się w świecie bardziej współczesnym. Jak ładnie się wszystko domknęło.

Dodaj komentarz8 myśli nt. „Nowe książki na długie, listopadowe wieczory

  1. bosman_plama

    Wydanie Wiedźmina z growymi okładkami to teraz prawie biały kruk. Wydawca wycofał je ze sprzedaży przed wrzuceniem kolejnego wydania i ceny growego wydania zaczynają galopować. Jeśli ktoś ma całość, może się poczuć zamożniejszy (ciut).

  2. nufiko

    Kurcze a ja poluję na wydanie jeszcze o jeden wcześniejsze, brakuje mi 2 ostatnich tomów, ale jak się znajduje takie na aukcjach to chodzą po stówce za tom, a nie widzi mi się płacić za jeden tom tyle co za 3 spośród tych co posiadam.

Powrót do artykułu