Nowe DLC do Europy Universalis IV – Res Publica

maladict dnia 17 lipca, 2014 o 2:41    12 

Po cichutku wyszedł nowy dodatek do Gry Roku 2014 wg gikz.pl (lubimy jak patrzysz).

Co zawiera? Zabawę z republikami przede wszystkim. Republiki kupieckie mogą teraz tworzyć punkty handlowe, mają frakcje i mogą zostać Dyktaturami. Ponadto dołożono eventy i ulepszenia dla Holandii, National Focus – balansowanie Punktami Monarchii oraz możliwość wpływania na Monarchie Elekcyjne – wysuwanie i popieranie kandydatów z własnych rodów.

Jak to zwyczajowo bywa wyszedł też patch zmieniający i poprawiający mnóstwo rzeczy w grze. Pełna lista – tutaj.

Większa recenzja pojawi się na gikzie już wkrótce, jak tylko ogram. Czyli prawdopodobnie koło weekendu. Skyrim będzie musiał poczekać na przyszłotygodniową falę upałów.

Przy okazji poajwił się też nowy unitpack i shippack dla Indii, do nabycia jak ktoś lubi (ja lubię) i musicpack – pięć nowych utworów, ok. 26 minut.

Dodaj komentarz12 myśli nt. „Nowe DLC do Europy Universalis IV – Res Publica

   1. fl0dA

    @maladict

    Nie grałem nigdy w długoterminową rozgrywkę Polską ale jak pisałem w ostatniej recce do WoN zamierzali dodać mechanikę do monarchii elekcyjnej. Teraz jest szansa żeby zagrać i ocenić czy taka rozgrywką różni się czymś od zwykłej monarchii.

    edit: jeśli nie ma przeciwwskazań, a ostatnie 2 recenzje się podobały to można zrobić coś podobnego i napisać ją z kilku różnych punktów widzenia (tzn. republiki i monarchie elekcyjne właśnie).

    1. maladict Autor tekstu

     @fl0dA

     PW Ci miga.
     A tak poza wiernym flOdĄ to nikt? Grać by się chciało, pisać nie ma komu? nikt nie czuje się na siłach napisać kilka sensownych zdań? Bosz… zaczynam się zastanawiać kto tak naprawdę głosował na EU w grudniu (poza jozim z pięciu różnych kont, rzecz jasna) i czy to EU jest takie dobre czy Tomb Raider takie słabe.

 1. maladict Autor tekstu

  Normalnie bywało tak, że te kluczyki co je Koń kombinował to tak po kolesiowsku ‘wiesz jak jest, ja ci kluczyk, ty mi przysługę’ się rozchodziły, ale ponieważ dodatek jest o Sprawach Publicznych, to trzeba to potraktować poważnie. Dlatego ogłaszam otwarty przetarg na współpracę przy napisaniu recenzji / napisanie recenzji. Dwie najlepsze oferty, złożone jawnie poniżej zostaną nagrodzone kluczami. Chętni? Sprawdzę w nocy.

Powrót do artykułu