Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2013

maladict dnia 7 września, 2014 o 0:20    8 

Niestety, fandom nie stanął na wysokości zadania.

Nagrodę w interesującej nas kategorii ‘opowiadanie’ otrzymała Anna Kańtoch za ‘Człowieka nieciągłego’. Moim zdaniem było to opowiadanie zasługujące na solidne trzecie miejsce, ale niestety, fandom nie zna się na dobrej literaturze i nie docenił bosmana.

A na poważnie to oczywiście gratuluję autorce kolejnej statuetki, bo pisze zacnie, a za bosmana trzymamy kciuki w przyszłym roku. Jako, że Polcon będzie odbywać się we Wrocławiu pod koniec sierpnia, mam plan, że zjawimy się tam większą ekipą i pokażemy Siłę Gikza TM.

Z kronikarskiego obowiązku – nagrodę za powieść otrzymał Krzysztof Piskorski za ‘Cienioryt’.

Dodaj komentarz8 myśli nt. „Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2013

   1. szymoire

    @maladict

    dokładnie, solidne drugie miejsce, bo zwycięzca mógł być tylko jeden 😉 Za to na trzecim miejscu jak dla mnie był Popiołun. Zresztą, wszystkie nominowane opowiadania były przynajmniej dobre.
    btw: Właśnie skończyłem trzy opowiadania o Kwoce i Buhaju bo tylko tyle udało mi się znaleźć. Powstało tego więcej może?

    1. Ziuta

     @szymoire

     Za “Encyklopedią fantastyki” (http://www.encyklopediafantastyki.pl/):

     Prawdziwa opowieść o prawdziwych barbarzyńcach, Fahrenheit, nr 54, 2006 (jako Paweł Czerwiec)
     Prawdziwa historia o prawdziwych rycerzach, Fahrenheit, nr 55, 2006, (jako Paweł Czerwiec)
     Prawdziwa opowieść o prawdziwym Harnasiu, Fahrenheit, nr 57, 2007, (jako Paweł Czerwiec)
     Prawdziwa opowieść o prawdziwych czarnoksiężnikach, Fahrenheit, nr 58, 2007, (jako Paweł Czerwiec)

     Na razie wyszło tylko tyle o Buhaju i Kwoce. Zachęcaliśmy Bosmana, żeby puścił coś jeszcze, ale na razie tylko obiecuje :/

      1. furry

       @szymoire

       @szymoire, @Ziuta
       Weźcie mnie nie denerwujcie z jakąś Encyklopedią fantastyki…

       https://www.gikz.pl/artykuly/popkultura/ksiazki/zaraz-ale-co-ten-pawel-majka-wlasciwie-napisal/

       Nawet linki zrobiłem D-:

       PS. Byłem dziś w tzw. taniej książce, konkretnie Dedalus i mieli pierwszy tom “Kanonu barbarzyńców” za 14zł, nie skusiłem się niestety, bo po przeczytaniu opowiadań nominowanych zo Zajdla i antologii “Rok po końcu świata” mam na razie dosyć zbiorów opowiadań z polską fantastyką 😛

       Biblioteki FTW!

  1. Ziuta

   @idomes

   Oj nie wiem, bo jeszcze nie przeczytałem. Ale rzeczywiście sporo ludzi mówiło, że starsze książki Piskorskiego (Zadra i trylogia Opowieść piasku) mają skiepszczone zakończenia. Mnie też nie podeszły. Ale może się naprostował. Grunt, że nostalgia nie przeważyła i nie wygrał Sapkowski, bo Sezon burz jest zwyczajnie słaby.

   Zaś co do opowiadań to jestem potrójnie smutny: nie doceniono bosmana, nagrodzono jedno z dwóch najsłabszych opowiadań, znowu wygrała Kańtoch – do której nic nie mam, ale ma za bardzo zmobilizowany elektorat, co szkodzi nagrodzie. Ledwieśmy zażegnali widmo Dukaja Roku, a mamy już Kańtoch Roku.

Powrót do artykułu