Nadciąga nowe MMORPG – Shards

moleskine0 dnia 11 marca, 2014 o 1:37    0 

Byli developerzy studiów odpowiedzialnych za gry takiej jak Elder Scrolls, Ultimę Online czy Warhammer Online połączyli siły, by stworzyć – jak sami twierdzą – prawdziwie “next-genowy” MMORPG. Założone przez nich studio Citadel, według serwisu IGN, pracuje właśnie nad projektem noszącym kryptonim “Shards”. Produkcja zapowiadana jest jako jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie, które po raz pierwszy pozwoli graczom doświadczać świata gry po swojemu, zupełnie zmienić ma również sposób postrzegania współpracy w tego typu grach. “Shards” będzie MMORPG typu sandbox, bardzo podatnym na modding, co ma – zdaniem twórców – sprawić, że to gracze będą ustalali zasady, jakimi rządził będzie się świat gry.

IGN ustalił, że developerzy nad projektem pracują dopiero od 6 miesięcy, więc nie prędko dowiemy się czegoś więcej na temat “Shards”. Autorzy gry zapowiedzieli też, że zamierzają nie płynąć z nurtem “wysysania ostatniego centa z kieszeni graczy”. Czyżby zapowiadał się topowy produkt zupełnie free-to-play?

Choć wzmianka na temat “Shards” rozgrzała niektóre serwisy poświęcone MMORPG, nie zapominajmy, że póki co ostatni projekt, nad którym pracowali ludzie z studia Citadel budzi mieszane uczucia. Gracze mający styczność z betą ESO wskazują, że grze brakuje klimatu innych produkcji spod znaku Elder Scrolls, levelowanie jest nużące, a end-game nie dorównuje już obecnym na rynku konkurentów, jak wiecznie żywy World Of Warcraft, Guild Wars 2 czy choćby Tera. Być może jednak byli developerzy studia Zenimax, odpowiedzialnego za produkcję ESO, będą w swojej nowej firmie realizować pomysły i rozwiązania, na które podczas tworzenia MMORPG w świecie Tamriel nie było po prostu miejsca.

Dodaj komentarz