Nadchodzi odświeżona wersja Neverwinter Nights

Rattie Rat dnia 21 listopada, 2017 o 17:26    10 

I w sumie to tyle…

Zła wiadomość? Gra prawdopodobnie zostanie jedynie odświeżona graficznie i dostosowana do dzisiejszych specyfikacji.

Dobra wiadomość? Wszelkie mody do starej wersji będą również działać w wersji odświeżonej.

Premiera? Niedługo…

Dodaj komentarz10 myśli nt. „Nadchodzi odświeżona wersja Neverwinter Nights

 1. Fantus

  W tym miejscu był inny komentarz, o treści, przynajmniej częściowo sugerującej, że jego autor sprzyja takiemu pomysłowi. Niestety autor się pospieszył i skomentował zanim zauważył kluczowe słowo – Beamdog. Dziękuję, postoję.

   1. michau

    @Rattie Rat

    Z tego co czytam będzie jednak kupę rzeczy których nie da się osiągnąć darmowymi modami. Zatrudnili nawet jednego z wariatów z nwnvault którzy nadal babrają się modułąch do tej gry. Z tym że to na razie wygląda na fajną rzecz dla takich ludzi jak on, trochę wywalonych bugów + ułatwione modowanie + poprawiony i odświeżony multiplayer.

    1. thewhitestar

     @michau

     Odświeżony multi? Przecież oficjalne serwery już od lat zamknięte. To ile pożyją w odświeżonej wersji? Raczej długiego żywota im nie wróżę.
     Generalnie NwN1 to gra wybitnie słaba jeśli chodzi o singiel i jej remaster nie ma żadnego sensu. Grę ratowało multi, ale dzisiaj już jest przecież martwe, nawet jeśli jest gdzieś garstka zapaleńców która grywa na jakichś nieoficjalnych serwerach. Ja nie widzę tu sensowności, poza napchaniem sobie kieszeni tanim kosztem, bo jednak gdzieś tam w eterze do NwN1 przylgnęła łatka “legendarnego rpga” i niejeden się złapie na to i kupi.
     A przecież to była taka kapa… Po Baldur’s Gacie 2 pierwszy NwN był dla fanów jak strzał w pysk zimną rybą…

     A najgorsze jest to że Beamdog tworząc te swoje “remastery” od siedmiu boleści wycofuje jednocześnie ze sprzedaży klasyczne wersje tych zremasterowanych gier… A przecież to historia i trve doświadczenie! Ale ciul, nie kupisz już BG1&2 w swoich oryginalnych formach, musisz wybulić więcej na ichniejsze zdupione pseudoremastery robione najmniejszym możliwym wysiłkiem… A, szkoda strzępić ryja. Dobrze że mam na płytkach oryginalne, klasyczne wersje to mi mogą skoczyć!

     1. michau

      @thewhitestar

      Trudno się dziwić że robią akurat tego remastera. Połowa z nich na czele z Osterem robiła te grę.
      Pisząc o odświeżonym multi mam na myśli właśnie te serwery na których ludzie grają do dziś. I z tego co czytam to zmiany są przede wszystkim dla nich i ludzi robiących moduły. Dla zwykłych graczy nic ciekawego.
      Btw nwn poza multi także modułami stał (i stoi właściwie stoi nadal, bo od czasu do czasu wychodzą nowe) i ja prawdę mówiąc bardzo dobrze grę w nie wspominam. To naprawdę była fajna gra z cudnym, chyba moim ulubionym systemem tworzenia postaci. Niestety stworzone przez bioware kampanie były słabe (OC) lub co najwyżej niezłe (dodatki) więc żeby się cieszyć rozgrywką trzeba było szukać na własną rękę modułów lub serwerów.

      I ten. Klasyczne baldury można jak najbardziej kupić bez edycji beamdoga, ale tylko na płytach. Pełno tego krąży po aukcjach (poniżej dwóch dych) i sklepach internetowych (za dwie dychy :P) jako legendy rpg. Na gogu faktycznie trzeba zabulić za ee żeby dostać obie wersje.

Powrót do artykułu