Mistrzostwa Świata w League of Legends w polskiej telewizji

Kerdej99 dnia 13 października, 2014 o 13:26    13 

Polsat zdecydował się na transmisję finału mistrzostw świata w Lol’u (w niedzielę 19. października na znanym wszystkim kanale Viasat Explore Polsat :P). 

Totalnie mnie ta gra i ten konkretny e-sport nie interesuje, ale jest to dobra tendencja, że gry coraz bardziej stają się powszechnie akceptowane nad Wisłą. Oczywiście taka myśl się nasuwa: może już za parę lat Gikz będzie miał swoje 5 minut w ramówce jakiejś polskiej stacji. No chyba, że będzie duża oglądalność w niedzielę i Polsat zakoduje…

Dodaj komentarz13 myśli nt. „Mistrzostwa Świata w League of Legends w polskiej telewizji

 1. PeteScorpio

  News potrzebuje doprecyzowania – finał Mistrzostw Świata zostanie pokazany na niejakim kanale Viasat Explore Polsat (ktokolwiek widział, ktokolwiek wie). Psuje to trochę wydźwięk, gdyż jest to jakiś kanał tematyczny dostępny dla grupy szczęśliwców posiadających Polsat cyfrowy, jednak jest to wydarzenie obok którego nie można przejść bokiem. E-sport zaczyna docierać do świadomości szerszej publiki i to cieszy. Nie tak dawno dostaliśmy sporego newsa (ba, pseudorelację) w programach informacyjnych na temat rozgrywanych w katowickim Spodku Intel Extreme Masters, które okazały się wielkim sukcesem, a teraz finał LoL-a w tv. Propsy za decyzję, mam nadzieję że nie okaże się to jednorazowym wybrykiem spowodowanym miejscem rozgrywania finału (Korea Płd i wszystko jasne) gdzie takie turnieje są pokazywane od lat w telewizji.

      1. PeteScorpio

       @aihS

       Spodziewam się iż takiej tragedii nie będzie, choć stuprocentowej pewności nie mam gdyż nie znam tego kanału. Na dobrą sprawę pierwszy raz o niej usłyszałem (jak na prawilnego abonenta NC+ przystało :)). Sygnał raczej będzie produkowany przez kogoś innego, więc fani chyba nie powinni zostać poszkodowani.

 2. emperorkaligula

  Ale jak ? Godzina transmisji (długi mecz) na polsacie nie przerwana reklamami ? To oni tak potrafią ? 😀

  a tak serio to świetna wiadomość, LOL mi zwisa mi i powiewa (soon WCS Global Finals!!!), ale poważne podejście do e-sportu zawsze na propsie! Nawet na niszowym kanale.

Powrót do artykułu