Microsoft miałby pokazać Windows 9 już 30 września

Mindestens dnia 25 września, 2014 o 11:55    6 

 

The Verge podaje (a za nim The Escapist, a za nim ja), że już w najbliższy wtorek na konferencji prasowej Microsoft mógłby przedstawić następcę “Ósemki”, znanego pod nazwą kodową jako Project Threshold, który jak powszechnie się spekuluje, miałby być Windowsem 9.

Informację zdaje się potwierdzać prezes Microsoft France, który podczas własnego spędu mediów powiedział, iż system zostanie pokazany “W najbliższych dniach”, jakkolwiek oryginalne źródła podają, iż prezentacja mogłaby się przesunąć z wtorku na któryś z innych dni przyszłego tygodnia.

Według tekstu, mało prawdopodobne, aby system został nazwany po imieniu już wtedy, miano by się natomiast skupić na przedstawieniu głównych jego funkcji. Microsoft obecnie kompiluje build Threshold gotowy do prezentacji zawierający wczesną wersję Cortany (systemu sterowania głosem), ale nie jest pewne, czy ta funkcja będzie dostępna w trakcie nadchodzącego wydarzenia medialnego. Niemniej jednak, miano by przedstawić po raz pierwszy nowe mini menu Start i kilka innych zmian w interfejsie użytkownika, w tym usunięcie paska Charms, czyli Zaklęć.

Mam wrażenie, że twórcom mogło oryginalnie chodzić o stworzenie paska Zaklnięć w  Windows 8 (serio, kto wymyślił wyłączanie systemu z menu “Ustawienia”?), ponieważ niemal rok korzystania z Windows 8 wzbudził we mnie szczere, płynące z głębi serca pragnienie składania krwawych ofiar mrocznym bogom, a przynajmniej dołączenia do luddystów.

Według przecieku z lipca, tak miałoby wyglądać menu start (widoczny napis Windows 8 na screenie to podobno jedynie placeholder):

windows9leak1_560

 

Dodaj komentarz6 myśli nt. „Microsoft miałby pokazać Windows 9 już 30 września

  1. Mindestens Autor tekstu

   @Matelan

   No teraz tak, ale wcześniej tego nie było. Druga rzecz, że gdzieś czytałem, że coś z tym miałoby być nie tak i do czegoś miałoby to prowadzić (niekorzystnego, nie pamiętam, czego konkretnie), a ta rewelacja zbiegła się z moimi poszukiwaniami rozwiązania problemu, dlaczego cały czas dysk jedzie na pełni obrotów bez powodu…

   Ten system swoją istotą wywołuje we mnie powszechne “#@%$, nie ogarniam”.

  2. BlahFFF

   @Matelan

   W zasadzie wylaczanie z poziomu “charms bar” jest tak samo glupie jak wylaczanie z poziomu “menu start” a mimo tego przez lata nikt na to nie marudzil. Ja tam sie do tego stopnia przyzwyczailem, ze w pracy XPka chcialem wylaczac przesuwajac myszke w prawy rog ekranu ;P

   Jakby nie patrzec to tylko drobiazg, a jakby nie patrzec na Win9 to na ta chwile wyglada po prostu jak 8.1 + dziwne menu i wirtualne (oby z sensem zrobione) pulpity.

   1. Mindestens Autor tekstu

    @BlahFFF

    Ja bym się spierał o tyle, że nikt ci nie mówi, żeby nie grzebać w starcie jak się nie znasz, natomiast przestrzeganie przed grzebaniem w ustawieniach jest dość powszechne. A nawet jeśli ktoś chciałby grzebać, kto i dlaczego chciałby grzebać w ustawieniach zasilania ;|?

Powrót do artykułu