Maxis opublikowało warunki odnoszące się do modów w SimCity

Nitek dnia 12 stycznia, 2014 o 17:36    3 

Moje miasto, a w nim.

W wielkim skrócie, moder za swoje dokonania nie będzie gratyfikowany w żaden sposób, mody nie mogą zawierać muzyki obecnej w grze, jednak wszelki użytek z innych jej elementów jest dozwolony. Nie mogą ingerować w pliki .exe czy też .dlc .dll, a EA/Maxis zastrzegają sobie prawo do skasowania moda, jeśli coś nie będzie z tym zgodne. Modyfikacje nie mogą też wpływać na aspekty gry multiplayer. Więcej szczegółów w linku pozostaje.

Pytanie brzmi czy to oznacza, że SimCity będzie wreszcie grą offline i jeśli tak to kiedy. Niejednokrotnie twórcy mówili, że modyfikacje nie będzie dostępne póki gra jest online only. Tego niestety nie napisano.

Dodaj komentarz3 myśli nt. „Maxis opublikowało warunki odnoszące się do modów w SimCity

  1. MusialemToPowiedziec

    Nie, dalej SC jest online-only. Ogólnie, w tym przypadku mody ze znaczkiem approved to najpewniej różnego rodzaju podmianki skórek, ewentualnie modele.

    Dość trudno mi sobie wyobrazić moda zmieniającego np. szybkość przyrostu naturalnego czy coś innego w mechanice rozgrywki, który będzie jednocześnie zgodny z warunkiem “multiplayer” – wszak zmodowane miasto będzie się inaczej zachowywało niż reszta…

Powrót do artykułu