Kup grę i ją sprzedaj

maladict dnia 23 września, 2019 o 17:37    5 

Decyzją Francuskiego Sądu Najwyższego (High Court in Paris), Valve musi zezwolić swym użytkownikom na swobodne odsprzedawanie gier.

Zanim jednak chwycicie za kalkulatory, by policzyć ile wasza biblioteka steamowa jest warta, weźcie pod uwagę, że jest to dopiero wyrok pierwszej instancji i oczywiście Valve zamierza się odwoływać.

O co tak w ogóle chodzi? Otóż sąd rozpatrzył złożoną przez organizację konsumencką skargę. głoszącą, że polityka Parówki w sprawie odsprzedania raz nabytej tam gry (w skrócie – ‘No Way!’), jest sprzeczna z prawem Unii Europejskiej o swobodnym przepływie dóbr cyfrowych.

steamcards

Valve aktualnie broni się twierdzeniem, że są ‘subscription service’ i, jakkolwiek nie przekonuje to póki co sądu, to sprawa jest (jak by to powiedzieli prawnicy) rozwojowa i może jeszcze potrwać, bo nietrudno się domyślić jakie straty ponosiłby Słodki GabeN.

Stay tuned!

Dodaj komentarz5 myśli nt. „Kup grę i ją sprzedaj

  1. Goblin_Wizard

    Dawno tu nie wchodziłem i widzę, że ominęło mnie parę ciekawych tematów.
    Co do UE to wg mnie wszystko jest możliwe. Sam fakt, że ta sprawa wpłynęła do sądu w 2015 roku, wszyscy zainteresowani o niej wiedzieli i mieli czas zadziałać, a mimo to sąd wydał wyrok niekorzystny dla Valve, świadczy dobitnie, że sama kasa tutaj nie wystarczy. Przy tej skali finansowej polityka zaczyna odgrywać główną rolę i jak Makaron z Makrelą się dogadają, że np. teraz jest dobry moment żeby dokręcić śrubę USA, to podobny wyrok przejdzie i w wyższej instancji (i w każdym innym europejskim sądzie też). Zapowiada się więc ciekawie, bo sprawa jest precedensowa i może rzutować na cały rynek w sieci i to nie tylko gier, ale wszelkich dóbr cyfrowych.

Powrót do artykułu