Krwawe Kruki wkrótce zakończą kampanię przeciw herezjom GfWL i GameSpy

Mindestens dnia 31 maja, 2014 o 13:57    9 

Cleanse, purge, KILL!

W tej godzinie próby, gdy herezja i zdrada czyhają na nas co krok, nie możemy zapomnieć, iż nienawiść jest największym  darem Imperatora dla ludzkości, wspierając w walce przeciw jego wrogom.

Tymczasem bracia z Relic informują poprzez ich wysłannika, iż zakon Krwawych Kruków wkrótce powinien odnieść ostateczne zwycięstwo w krucjacie skierowanej przeciw zagrożeniu ze strony Games for Windows Live oraz GameSpy. Philippe Boulle:

W dniu 22 maja Dawn of War i jego rozszerzenia przeszły istotną aktualizację w celu zachowania możliwości rozgrywki wieloosobowej dla wszystkich tych tytułów.

Od ich premiery, Dawn of War i jego rozszerzenia (Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm) opierały swój matchmaking o usługi GameSpy. Jako że te wkrótce zostaną wyłączone, pozostawiłoby to te gry bez jakiejkolwiek możliwości grania w nie online. Nie jest to rezultat, który my w Relic chcielibyśmy oglądać.

Dawn of War II i jego pierwszy dodatek (Chaos Rising) również polegają na innych serwerach zewnętrznych [Games for Windows Live – dop. Mind], dlatego też zamierzamy wykorzystać tę okazję do zmigrowania ich na Steam w celu zapewnienia spójnego doświadczenia multiplayer dla wszystkich produktów w naszym katalogu. Ta migracja już jest w toku i wkrótce będziemy mieli więcej szczegółów odnośnie.

Wszystkie tytuły w franczyzy są aktualizowane, aby używać tego samego systemu i infrastruktury opracowanych przez nas dla Company of Heroes 2. Oznacza to nie tylko możliwość kontynuowania rozgrywki multiplayer dla tych tytułów, ale również poprawę funkcjonowania matchmakingu. Matchmaking/logowanie i tak dalej będą się więc odbywać poprzez Steam.

W krótkim okresie przewidujemy możliwość występowania trudności technicznych z nowym setupem. Odtworzenie infrastruktury multiplayer dla siedmiu tytułów to nie lada wyczyn i jesteśmy pewni, że nie uda nam się uniknąć wszystkich błędów. Ostatecznie uznaliśmy jednak, że będzie lepiej, jeśli wypuścimy aktualizacje w nieco niedokończonej formie, aby zapobiec przerwaniu możliwości prowadzenia ciągłej rozgrywki online, niż do tego dopuścić. Co za tym idzie – pojawią się błędy.

Jesteśmy zdeterminowani, by je wyłapać i naprawić, doprowadzając wszystkie te gry do pełnego zintegrowania ze Steamem.

Chwała Imperatorowi!

Do you hear the voices, too?

Dodaj komentarz9 myśli nt. „Krwawe Kruki wkrótce zakończą kampanię przeciw herezjom GfWL i GameSpy

   1. Eschelius

    @Kawira

    Retribution nie miało Live od samego początku, ja mówię o podstawce z Chaos Rising 🙂 Mam sharing ustawiony na konto brata (a on na moje), on tam ma obie gry i normalnie mogę sobie je zainstalować, widzę jako gry z biblioteki. GTA IV na ten przykład już nie, tak samo jak on nie widzi mojego Dark Souls.

Powrót do artykułu