Koniec chwilówek i ekspresowych wyprz na Steamie?

Nitek dnia 19 listopada, 2015 o 12:28    8 

Na to wygląda.

Spoglądając na reddit, natraficie na post o poniższej treści, który był zamieszczony dla grupy developerów Steama:

In past sale events, we’ve asked for two discounts—a duration discount that runs for the length of the sale, and a feature discount that runs in the event that a game is featured on the front page. This year, to optimize the sale for customers and to allow us to feature and recommend your products in more ways to more customers, we’re asking for just one discount, to run the length of the sale.

We’ll still be highlighting top games on the front page for 24-48 hour spans, but those products will stay at their most competitive discount, before and after being featured. It’s not a major change, but it does make the sale a lot more valuable for customers, and it allows us to build sale tools that highlight and recommend products all sale long, instead of just during front page features.

Co oznacza wykluczenie proponowania dealów chwilowych i zostawienie tylko oferty na całość większej wyprzedaży Steamowej, a co pewnie zobaczymy już wkrótce, bo jak wieść gminna niesie, wyprzedaż jesienna zaczyna się 25 listopada. Dla polujących na okazje to niewątpliwie cios, bo niejednokrotnie w tych flashówkach można było wytargać niezły deal. Być może powiązane jest to jakoś z walką z nadużywającymi systemu zwrotów, ale tego pewnie nie dowiemy się nigdy.

Dodaj komentarz8 myśli nt. „Koniec chwilówek i ekspresowych wyprz na Steamie?

 1. Wiszcz

  Wydaje mi się, że jedyna zmiana to taka, że twórca nie może podać innej wartości zniżki dla promocji na głównej a innej na promocji czasowej.
  Musi podać jedną.
  Ta jedna będzie wykorzystywana i dla promocji na głównej i na dłuższych promocjach/wyprzedażach.

  Chodzi o to, żeby nie komplikować życia steamowi, a użytkownikom nie pokazywać zniżki 10% na głównej – chyba że 10% ma być też na dużej wyprzedaży.

  1. MusialemToPowiedziec

   @Wiszcz

   Do tej pory wyprzedaże Sezonowe (Letnia, CzarnoPiątkowa i Xmasowa) miała dwie zniżki: podstawową, na cały okres wyprzedaży, oraz “specjalną”, na wypadek gdy Valve wybierze daną grę jako “Daily Deal” czy “Flash Deal”. Teraz nie ma podziału, przez cały okres wyprzedaży każda gra będzie miała dokładnie taką samą cenę jak 25 listopada o godzinie 1901.

   Czyli jak już kupisz co chciałeś 25 listopada, to możesz na Steam Store już w ogóle nie wchodzić, bo nic tam już się nie zmieni.

   Jest to bardzo dobra rzecz dla osób planujących zakupy, bo w 5-15 minut ogarną co chcą na wyprzedaży i aż do 2016 pokażą Gabenowi 3 palec za wszystko, co nie dostało -75%.
   Zła wiadomość dla ludzi, którzy lubili szukać błędów cenowych, bo te będą tylko pierwszego dnia.
   Nie wiem jaka wiadomość dla kompulsywnych zakupowiczów, bo tam Steam Store będzie pokazywał inne gry co jakiś czas – możliwe, że z każdym naciśnieciem F5 będą się zmieniać gry na głównej.

   Dziwna zmiana, która na pewno uderzy GabeNa po kieszeni – ile to gier kupiłem, bo zobaczyłem Flash Deal z -75%? A teraz pierwszego dnia obejrzę wishlisty i tyle, na nic więcej nie spojrzę, bo skoro nie dodałem do wishlisty, to znaczy że nie chciałem 😛

Powrót do artykułu