“Kaznodzieja” doczekał się trailera

furry dnia 2 listopada, 2015 o 12:32    14 

Wczoraj w sieci pojawiła się zapowiedź serialu, który ma się pojawić w połowie następnego roku. “Preacher” – “Kaznodzieja” będzie ekranizacją komiksu stworzonego przez Gartha Ennisa i Steve’a Dillona. Bohaterem jest kaznodzieja poszukujący Boga. Dosłownie – Bóg wyniósł się z nieba, a zadaniem naszego bohatera będzie go odszukać, oczywiście wszystko dzieje się gdzieś w Ameryce.

Serial nakręci wytwórnia odpowiadająca za ekranizację The Walking Dead. Nie ma zombie, ale jest Cassidy… a nie to byłby spoiler.

Dodaj komentarz14 myśli nt. „“Kaznodzieja” doczekał się trailera

  1. furry Autor tekstu

   @Yanecky

   Cały komiks jest jedną długą historią, nie tak jak np. “Archiwum X” jeden odcinek – jedna zagadka. Dużo się strzelają i przeklinają, jest sporo elementów nadprzyrodzonych, nasz Kaznodzieja zostaje znienacka obdarzony supermocami, takie tam, jak to w komiksach, ale to nie jest komiks o superbohaterach.

   Ciężko napisać coś sensownego, bo jak wiadomo spoiler = ban, choć i tak w pierwszym zeszycie sporo się wyjaśnia. Spodziewam się więcej sensu niż w TWD, bo Kaznodzieja jest zamkniętą historią i nie będzie raczej takiego “chodzenia w kółko” jak u Kirkmana (i w jego ekranizacji). 🙂

 1. maladict

  To jak już jesteśmy przy ekranizacjach, to Mroczne Materie Pullmana wracają, tym razem jako serial produkowany przez BBC One. Piszę ‘wracają’ bo pierwsza część trylogii pojawiła się w kinach jako Złoty Kompas, ale z uwagi na zawartą w niej pewną krytykę chrześcijaństwa była bojkotowana w USA i nie zarobiła tyle by kręcić dalsze części.

Powrót do artykułu