Jutro startuje bal na Pyrkonie

Nitek dnia 7 kwietnia, 2016 o 13:47    4 

Bal może nie, ale syta impreza, gdzie każdy może być tym kim chce.

Wszystko dlatego, że tradycyjnie Poznań z Pyrkonem stanie się na chwilę centrum cosplay’u, bo będzie go co niemiara. Jak na każdej edycji. Start już w piątek o 12, a atrakcje zwiną się w niedzielę o 18:00. Na wychodzenie czeka 700 punktów od 200 wystawców rozmieszczonych w dziewięciu budynkach, także nogi do wymiany.

najlepszy wydaje się blok dziecięcy, bo tam postawią stoisko Cartoon Network, co jest trochę dziwne zwłaszcza, że promować będą powrót Atomówek, ale też Porę na przygodę, czyli mocno kwasowe sprawy. No, Atomówki to może mniej. tak czy siak, i Wy będziecie mogli się odziać w kuse stroje i choć przez chwilę być Brawurką. Ciekawe czy Mojo Jojo też. Albo Diabłem. Byłbym. Parady bohaterów będą, będą smoki i konkurs przebierańców.

W bloku literackim będzie możliwe spotkanie z pisarzami jak David Weber, Oksana Pankiejeva, Andrzej Pilipiuk, Małgorzata Saramonowicz i nie tylko, choć nie mówi się o Majce. A dla sucharków Fundacja Dawne Komputery i Gry szykuje strefę retro, gdzie zagramy w stare tytuły raz jeszcze.

Więcej informacji znajdziecie w odnośniku poniżej, także jakby co, zabawy iście znakomitej!

Dodaj komentarz4 myśli nt. „Jutro startuje bal na Pyrkonie

  1. Nitek Autor tekstu De Kuń

   @urt_sth

   Kiedyś chciałem pooglądać, bo kreskówka otaczana jest kultem zdaje się, ale pomyślałem, że jednak jestem na to zbyt trzeźwy.

   jestem zwolennikiem klasycznego CN, od zawsze mój personal fav w palecie kablówek. Nie mogę odżałować końca ery Tartakowskiego, choć wracają Atomówki, będzie Samurai jack, kto wie.

   1. urt_sth

    @Nitek

    Jam łasica, krowa i kurczak czy shorty były równie “mocne”, ale jednak płytsze niż AT. Wtedy na pewno brakowało prostackich bijatyk, seriali pod serie klocków czy tych potworków aktorskich (to chyba bardziej Disney), ale poziom nie był jakiś szczególnie wygórowany, ot odpowiednio wybielone wspomnienie młodości skupione na kilku dobrych pozycjach kontrastujące z latami posuchy PRLu.

Powrót do artykułu