Jupiter Hell ufundowany

powazny_sam dnia 13 grudnia, 2016 o 9:42    2 

Pisałem niedawno o kickstarterowej zbiórce na “sequela” Dooma the Roguelike, więc czuję się zobowiązany poinformować że akcja osiągnęła sukces. Oprócz tego, projekt dostał zielone światło na Steamie.

W międzyczasie miała miejsce mała afera, autor projektu został “poproszony” przez prawników właściciela marki Doom (ZeniMax) o zaprzestanie używania nazwy Doom w swoim fanowskim projekcie DoomRL. W odpowiedzi DoomRL zmienił nazwę DRL a jego kod źródłowy wylądował na githubie.

Można narzekać na “korporacyjne świnie”, ale niewątpliwie cała akcja zwróciła uwagę branży i zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że przyczyniła się w jakimś stopniu do sukcesu zbiórki (Efekt Streisand?).

Warto też wspomnieć, że projekt wsparły takie sławy jak John Carmack i Brian Fargo. Skoro oni uważają że będzie dobrze, to musi być i już! 😉

 

 

 

Dodaj komentarz2 myśli nt. „Jupiter Hell ufundowany

  1. Nitek De Kuń

    przy okazji, pewnie dziwny zbieg okoliczności, w sieci pojawiają się informacje czemu doom 4 został skasowany, a za jednej z głownych powodów podaje się, że bardziej przypominał Call of Doom, aniżeli Doom jako taki.
    Tu więcej detali

Powrót do artykułu