Humble Weekly Tabletops

Kiler dnia 9 kwietnia, 2015 o 21:36    12 

W weekly bundlu komputerowe gry planszowe:

Co łaska:
– Small World
– Talisman
– Magnifico

7 zielonych:
– Osadnicy z Catanu
– Ticket to Ride
– coś tam

Generalnie nie grałem w wersje komputerową ale jeśli idzie o pierwowzór to jestem fanem Small Worlda i każdemu polecał będę. Z drugiej strony jestem antyfanem Talismana i każdemu bym go normalnie odradzał, jednak za te pieniądze (;)) i w zestawie ze Small Worldem nawet nie trzeba go będzie uruchamiać więc się nie odzywam.
Drugi próg to bardzo solidne pozycje familijne + coś tam. Ja już z nich wyrosłem i nie grywam więc nie będę się wypowiadał.

Dodaj komentarz12 myśli nt. „Humble Weekly Tabletops

 1. Iago

  SmallWorld i Ticket To Ride są w wersji z wszystkimi dodatkami (co IMO jeszcze bardziej zwiększa atrakcyjność pierwszego progu), do Talismana jest dołączony 1 dodatek (Frostmarch), Catan jest w wersji z Seafarers oraz Cities&Knights, a ta ostatnia pozycja to 100% Orange Juice (też z 1 dodatkiem).
  Aż dziwne, że nie dołączyli do zestawu Carcassone (pewnie dlatego, że nie ma na Steamie).

  Uwaga: Catan i Magnifico nie mają multiplayera online (Catan ma multi offline, hot seat). A to dyskwalifikuje komputerową adaptację planszówki. To tak a propos opłacalności drugiego progu (choć niektórzy będą się upierać, że za samo Ticket to Ride z dodatkami warto dać te 7 baksów).

  1. furry

   @Iago

   Zaraz, jaki sens ma w “Osadnikach” multiplayer hot seats? Skoro wszyscy są na miejscu, przecież można wyjąć pudełko z grą…

   Carcassone mogli dać na androida bo jest i jest nawet fajne, grałem sam solo, z komputerem.

   Pytanie: ten Small World dobry jest? Ale uwaga: chodzi mi o wersję analogową, planszową 🙂

   1. Iago

    @furry

    Pudełko z grą trzeba wcześniej mieć. Wersje elektroniczne niby tańsze i nie wymagają wychodzenia z domu, ale to nie to samo, co analogowe.

    W SmallWorlda analogowego grałem całe 2 razy. Podobało mi się (bardzo duża interakcja, dość niewielki mimo wszystko element losowy, duże repleyability). Nieco więcej grałem w wersję elektroniczną i nadal mi się podoba. Ale moim gustem nie należy się w pełni kierować, mi się wiele dziwnych rzeczy podobało.

Powrót do artykułu