Hej dzieci, chcecie kupić trochę aksolotla?

furry dnia 9 marca, 2015 o 12:13    24 

Starość Aksolotla

Aktualizacja: trzeba poczekać do jutra. 🙁

Jutro, 10 marca, premiera nowego opowiadania Jacka Dukaja, “Starość aksolotla”,ale ebooka możecie można było przez chwilę kupić na Allegro już dziś, niżej jest link do aukcji. Opowiadanie będzie dostępne tylko w wersji elektronicznej, co więcej, ma być to ebook specjalnie przygotowany, z dodatkowymi przypisami, ilustracjami, podobno zupełnie nowa jakość. A konkretnie:

 • 8 ilustracji
 • 23 logotypy gildii i aliansów
 • 17 unikatowych exlibrisów
 • 180 hipertekstowych odnośników
 • projekty robotów wykonane przez Alexa Jaegera

Na przystawkę można sobie przeczytać długi i ciekawy artykuł autora w kwartalniku Książki, zahaczający między innymi o tematy, o których kiedyś pisał bosman_plama (ten od Zajdla). Z tym, że magazyn “Książki” można kupić w wersji papierowej.

10 marca ma też ruszyć nowa wersja strony autorskiej Jacka Dukaja.

Dodaj komentarz24 myśli nt. „Hej dzieci, chcecie kupić trochę aksolotla?

  1. furry Autor tekstu

   @aihS

   Byłem dziś w miejscu, gdzie można wydrukować. Za wydruk figurki wielkości św. Antoniego Padewskiego, jaka stoi na półce u rodziców, czyli ok. 15cm, życzyli sobie 300-350zł. 😆

   Technologia pozwala na druk w kolorze, ale niestety figurki w plikach są jednokolorowe. Myślałem że da się wydrukować coś mniejszego, szarego i samemu pomalować farbkami do figurek W40k, ale się im nie opłaca podobno. 😆

     1. furry Autor tekstu

      @aihS

      Nie no, jestem pewien że da się to taniej zrobić. Podobno w marketach Leroy-Merlin mieli drukować drobne detale za grosze (15-50zł, zależnie od wielkości), ale w sieci jest tylko informacja o Poznaniu, a jak niedawno pytałem w warszawskiej Arkadii, to pan nie wiedział o co chodzi… Ponoć na Politechnice można, tylko też nie wiem gdzie.

      Szacuję, że dwie figurki wielkości żołnierzyków sprzed 30 lat, czyli ~5cm, da się druknąć poniżej 50zł. Tylko nie mam czasu na takie głupoty, a tamtem zakład mam pod nosem. I tu pytanie: czy dostali kasę z PARPu, czy piorą forsę, czy mają podejście “za 100zł to ja nawet z łóżka nie wstaję”? 😆

 1. lupus_yonderboy

  Kupiłem w czwartek ok 14(10,90 w promocji :), teraz właśnie skończyłem, obłęd w ciapki, szkoda tylko, że takie to krótkie, coś jak Irrehaare. No i szkoda, że ponad półtora roku czekał z wydaniem tego, ale może dzięki temu znalazł czas na kontynuację Perfekcyjnej Niedoskonałości i przeczytam ją zanim moja córka pójdzie do liceum.

  Znowu nie mam co czytać ;/

  PS: Chciałem podziękować furry’emu za Ślepowidzenie, P.Wattsa, do którego mnie namówił,fajne.

  PS2: Może masz jeszcze jakieś pomysły na lekturę SF? Bo już do Zajdla i Gibsona wracam…

  1. furry Autor tekstu

   @lupus_yonderboy

   Czytałeś już “Echopraksję”? To druga część “Ślepowidzenia”, choć bohaterowie inni, a akcja nie dzieje się na Tezeuszu. Dla mnie odrobinę słabsza, ale głównie dlatego, że “Ślepowidzenie” było takie dobre.

   Bosman pisał tu swego czasu o Cezarym Zbierzchowskim, i jego powieści “Holocaust F”. Jest też “Requiem dla lalek”, jego zbiór opowiadań, który warto podobno przeczytać wcześniej. Podobno, bo nie czytałem.

   Bosman napisał też mini przewodnik po serii Uczta Wyobraźni, nie wiem co wolisz, ale wrzucone są tam i fantasy i hard-SF i niewiadomoco.

   Co do Dukaja, przy okazji premiery “Aksolotla” wystąpił w Trójce, pod koniec padło pytanie o książkę, opowiedział coś typu, że raczej w następnym, choć może uda się skończyć w tym roku, jeśli książkę bardzo potnie, albo wyda jako ebook. 🙂

   http://www.polskieradio.pl/9/396/Artykul/1396491,Starosc-aksolotla-czyli-Jacek-Dukaj-pyta-kim-jest-czlowiek

Powrót do artykułu