GreenManGaming.com zmienia walutę zakupów

Mindestens dnia 5 lutego, 2014 o 13:50    24 

Na blogu GMG pojawił się wpis informujący o zmianie waluty, za pomocą której dokonywane były dotąd zakupy w niektórych regionach innych, niż Stany Zjednoczone, a którą był dolar. Polsce z dotychczasowego trafił się… funt.

Funt.

Ze słów komunikatu wynika, iż zmiany są ostateczne. Dotychczasowe środki na koncie GMG mają zostać przewalutowane według wczorajszego kursu wymiany i pojawić się przy następnym zalogowaniu w sklepie. Coś mi podpowiada, że tych zalogowań wiele więcej z mojej strony nie będzie…

Hi folks,

This is a quick post to let you know about some changes to GMG’s service. The reason for this change is due to GMG’s own increased growth and growth in certain territories.

This won’t affect the vast majority of people, but it will impact some of you. When you next log in, any GMG Credit on your account will be changed into the new currency (if applicable) at the conversion rate of the previous day. It will not just have the currency symbol changed. Please note these changes are final, and we cannot make any exceptions for individual users to keep a certain currency, or change to one which hasn’t been assigned to you.

If you want to verify whether or not you will be using a new currency you can contact our customer support team, by logging into Green Man Gaming and clicking Support at the top nav bar.

-The GMG Team

Dodaj komentarz24 myśli nt. „GreenManGaming.com zmienia walutę zakupów

 1. Matelan

  /Polaczek Cebulaczek mode on/

  Haha, dobrze wam tak! Ja od kiedy wyjechałem do UK mam ceny w Funtach i nie mogę tego obejsć, to czemu wy macie mieć lepiej ooo!
  /mode off/

  A tak na poważnie, widocznie w GMG stwierdzili, że mniejszość polska w Wielkiej Brytanii jest taka liczna, że pół Polski posługuje się już funtami 😉
  Chyba najgorszy możliwy wybór, choć na steamie akurat ceny w funtach często są korzystniejsze niż te w euro.

  1. Mindestens Autor tekstu

   @nicolai0

   Zdążyłem tylko dokładniej sprawdzić ceny dwóch czy trzech gier wcześniej, bo te mnie akurat interesowały (teraz mają maintenance) – The Banner Saga wcześniej miało cenę bazową 24,99$ jak na amerykańskim Steamie, po kursie wychodziło plus-minus 77.2191zł. Teraz cena jest w funtach i wynosi 18,99 funtów jak na brytyjskim Steamie. W przeliczeniu na złotówki plus-minus 96.6591zł.

   Inną grą jest Hitman: Contracts, było po 6,99$, widziałem teraz za 4,99 funtów. 21.5991 do 25.0997 obecnie.

   1. aihS Webmajster

    @Mindestens

    Jak elastycznej matematyki by nie uprawiać GMG podniosło ceny o 20%. Taki jest dla nas wynik końcowy. Dlaczego i po co to raczej mało kogo będzie obchodzić. Sukces GMG w niektórych krajach europejskich był możliwy tylko i wyłącznie dzięki dolarom. Teraz sami sobie ten sukces zduszą.

 2. MusialemToPowiedziec

  Z jednej strony, lekko ich rozumiem – już takie EA na nich wymuszało sprzedawanie takich BF4 w funtach tak czy siak, więc teraz mniej roboty dla nich.

  Tyle że dla mnie to będzie więcej roboty z przekonywaniem znajomych zamiast zwyczajnego kupowania, więc “hate train, chu chu”.

  Ps.: Sporo mają komentarzy w stylu “GBP in Poland? Ha ha, no”. Siła gikza(tm)?

Powrót do artykułu