Gracz CS-a zrobił cziterów w bambuko

Zetsubou-san dnia 3 lutego, 2016 o 15:19    6 

Jak? Napisał program dający przewagę w grze i umieścił w nim linijki kodu łatwo wykrywalne przez VAC czyli oprogramowanie antypirackie od Valve.  Banów z powodu owego oprogramowania dostało blisko 3 tysiące ludzi i zapewne będą następne ofiary. W sumie AndroidL, wydał 3 takie programy. Jeden z nich był wyłapywany przez VAC praktycznie od razu, w pozostałych 2 łatwe do wykrycia funkcje aktywowały się po jakimś czasie.

Dodaj komentarz6 myśli nt. „Gracz CS-a zrobił cziterów w bambuko

 1. MusialemToPowiedziec

  3000 cziterów? Jak wierzyć plotkom, to nic w oceanie CSGO.

  A plotka jest taka: jeden z graczy przejrzał na Steamie swoją listę “ostatnio grane z” (na liście było ponad 2000 graczy), łącząc to z pluginem pokazującym, czy dana osoba ma VACbana.
  Po użyciu kilku założeń typu “10% to nie bany w CSGO, 10% cziterów grało razem” wyszło mu, że w co trzecim meczu grał z kimś, kto później dostał VAC-bana w CSGO.

  Jak to było w dowcipie o matematyku i bombie, jedyny sposób żeby nie grać z cziterami w CSGO, to samemu być cziterem XD

  Inna rzecz, trzeba pamiętać, że mało który cziter to tzw. “rage cheater”, który odpala auto-aimy i strzela heady osobom, które się za nim skradają…

  1. PeteScorpio

   @MusialemToPowiedziec

   Co trzeci mecz cziter…hmmm lekko naciągane, ale też nie nieprawdopodobne. Wszystko zależy od rangi i trybu rozgrywki.
   Osobiście uważam, że sytuacja jednak się polepszyła. VAC jest aktualizowany, Overwatch spełnia swoją funkcję i jest dobrym narzędziem do wychwytywania “odpalonych”. Także walka trwa, choć nie przynosi jeszcze oczekiwanych przez społeczność efektów. Z drugiej strony fali cziterów czy smurfów chyba nie da się pokonać, te zjawiska wpisały się już na stałe w krajobraz CSGO i trzeba o tym pamiętać rozpoczynając zabawę.

   1. MusialemToPowiedziec

    @PeteScorpio

    Nie do końca “co trzeci mecz cziter”, bo niekoniecznie te osoby grały w tym meczu z czitami, albo czity sobie wrzuciły jakiś czas później.
    To bardziej “w co trzecim mecz będzie osoba, która już sięgnęła albo w przyszłości sięgnie po nark… cheaty”.
    .
    Są tacy cziterzy, co grają normalnie, a swoje wallhacki odpalają dopiero przy wynikach rzędu 13-13, Jak wynik jest 10-0 to wie, że i tak nie potrzebuje, a przy wyniku 0-10 musiałby odpalić czity tak, że nawet ślepy będzie widział co się dzieje.

Powrót do artykułu