Gibson czyta Gibsona

furry dnia 13 lipca, 2015 o 11:07    7 

Czytaliście “Neuromancera”? Pewnie tak, zresztą kilka miesięcy temu wydawnictwo MAG wznowiło całą trylogię, więc jeśli jednak nie, to polecam, zdążycie zanim CDP wyda Cyberpunk 2077.

Kilka dni temu na pewnym blogu o czytnikach natknąłem się na ciekawy wpis. Nie wszyscy wiedzą, że w latach 90 autor nagrał audiobooka ze swoją najbardziej znaną powieścią, przyciętą tak, by zmieściła się na czterech kasetach magnetofonowych. Kasety trudno dziś kupić, zresztą od kiedy straciłem swojego walkmana, nie bardzo miałbym co z nimi zrobić. Ktoś jednak wrzucił do internetu pliki mp3, jeśli więc chcecie posłuchać, jaki kolor miało niebo nad portem, linki są w źródle poniżej.

Dodaj komentarz7 myśli nt. „Gibson czyta Gibsona

  1. furry Autor tekstu

   @larkson

   E, nie, dlaczego? Założyłem, że większość czytała, bo to jednak ważna rzecz, Case jest dla cyberpunku tym, kim Gandalf dla fantasy. 🙂 Choć większość ludzi kojarzy pewnie Johny Mnemonica, bo o nim nakręcono film. No i kto wie, czy bez Neuromancera mielibyśmy gry typu Deus Ex, Bioshock, wszystkie które ulepszają ciało dodając hardware.

   Chociaż z drugiej strony, zacząłem czytać niedawno to nowe, zbiorcze wydanie, więc może nadinterpretuję wagę książki? Audiobook to raczej ciekawostka dla fanów, ale przypomnieć zawsze warto. Jak mówił koleżka w akademiku gdy polewał, “ja nie namawiam, ja tylko proponuję”… 😉

   1. larkson

    @furry

    O, to dobrze, bo myślałem, że to taka klasyka, którą każdy średnio oczytany człowiek powinien przeczytać, coś jak Władca Piersćieni, którego też nie czytałem (czy to czyni ze mnie podczłowieka?). Może kiedyś nadrobię, bo cyberpunk to moje ulubione podwórko, a jedyne co czytałem z tego gatunku to Prawda Półostateczna Phillipa K. Dicka, która była taka se mocno. Obecnie niedobory cyberpunku nadrabiam animcami, serialowym Ghost in The Shell, który właśnie skończyłem, a teraz cisnę Ergo Proxy. No nic, porozglądam się za tym Neuromancerem w wolnej chwili 🙂

Powrót do artykułu