Forsaken Uprising

SkrzypPiotr dnia 30 czerwca, 2014 o 23:51    16 

Zawsze zaglądam, ciekaw co nowego, na Greenlight. Forsaken Uprising to coś jak Mount & Blade. Filmik wyżej pokazuje budowanie zamku, co jest możliwe już we wczesnej fazie gry. Nie jest to może coś pięknego, ale twórcy pracują nad projektem dopiero kilka tygodni.

Następny filmik pokazuje walkę oraz pseudo-oblężenie z udziałem jednej katapulty :3

Gra ma bardzo barwną przyszłość, co widać już teraz. Szukałem informacji na temat postępów w pracach etc. i o dowiedziałem się np.

 • “Zamek”na filmiku niżej to mała warownia. Będzie podlegała ona  większym ‘fortecom” a one zamkom i twierdzom. Każda z tych budowli posiadać będzie władcę (gracza).
 • Bitwy z udziałem żądnych krwi graczy przeciwnej frakcji/nacji/zakonu (jak się to będzie nazywać nie wiem)
 • Mapa podzielona na lenna etc.
 • System armii  (możliwość posiadania NPC (lub słabszych graczy) w formie pomocników (tak jak w  Mount&Blade)

 

Gra obecnie oczekuje na Greenlight. Jeśli choć trochę cię zainteresowałem to daj tak 😉 Co do ceny gry na early access – 19.99 USD przeliczcie sobie, co ja będę 😛

 

Dodaj komentarz16 myśli nt. „Forsaken Uprising

 1. thewhitestar

  3:55 w pierwszym filmiku – nawet główny bohater dostał kurwicy gdy uświadomił sobie w jakim ciulstwie przyszło mu występować…

  Grafika rodem z jakiejś uwstecznionej wersji pierwszego Unreala. Mechaniki gry za grosz… tylko te kanciaste kloce i kwiatki ze sprite’a zrobionego w paincie.
  Spokojnie, nie ma się czym podniecać, póki co są na etapie ‘trójka studentów informatyki na trzecim roku wpadła na pomysł zrobienia gry’.

  PS. spojrzałem jeszcze raz na filmik i stwierdzam że tak paskudnej grafiki to nie widziałem chyba nigdy… Za parę miesięcy być może warto będzie zajrzeć ponownie co tam u Forsaken Uprising, ale na razie ma to sens znikomy.

Powrót do artykułu