Dodaj komentarz18 myśli nt. „Fani Diablo 3 na sali? Usiądźcie wygodnie i słuchajcie

 1. Goblin_Wizard

  Czekam umiarkowanie. Ciekaw jestem jak dokładnie będzie działało to wyciąganie atrybutów z itemów i krafcenie z tego nowych. Czy da się bez męczącego grindu tworzyć przedmioty starożytne i setowe posiadające do tego wybrane parametry?

  1. emperorkaligula

   @Goblin_Wizard

   1. Ciekaw jestem jak dokładnie będzie działało to wyciąganie atrybutów z itemów

   normalnie ? masz listę co możesz wyciągnąć na każdy slot – wszystko co przydatne lub nie będzie w grze na liście “do zapełnienia”. do tego jak przedmiot ma przedział procentowy to wyciągnięta właściwość ma zawsze maksymalną wartość. piecyk zawsze 50%, tasker and theo zawsze 50% itd

   2. krafcenie z tego nowych

   nie crafci się z tego nowych. z puli wyciągniętych z przedmiotów “umiejętności” zakładasz jedną broń/offhand, jeden pancerz, jeden biżut. czyli tak jakbyś nosił 2 amulety, 2 hełmy, 2 bronie/offhandy z czego te drugie to tylko umiejętność przedmiotu – bez statystyk jak int,str,dex,vit,cc,cd itd

   3. Czy da się bez męczącego grindu tworzyć przedmioty starożytne i setowe posiadające do tego wybrane parametry?

   nie da się crafcić przedmiotów. jest opcja do “rerollowania” całego przedmiotu, który już wydropiłeś. i wtedy masz szansę że stanie się antyczny. ale to raczej DROGI interes i masz klasyczne 10%.

   więcej tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=R5cRpfe_hTE

  1. MisBimbrownik

   @Geralt_Bialy_Wilk

   Potwierdzam. W Path of Exile nie da się “wyciągnąć” modów natomiast istnieje dość znaczna możliwość re-rollowania listy modów na itemie i ich współczynników.
   Wczoraj natomiast pożegnałem się ze swoją postacią na Tempeście – 79lvl Arc Templar zginął na Merc Vaal’u.
   Pomogałem koledze supportowi przejść z A4 Cruela do mapek i niestety ze względu na to, że Vaal miał na sobie Enfeeble, Chill i Temporal Chains – nawet nie zauważyłem że zbiera się do power slama i mnie one-shot’nął…

   1. emperorkaligula

    @MisBimbrownik

    800 godzin na liczniki i niektórych przedmiotów klasowych dalej na oczy nie widziałem 😉 no i razem z wyciąganiem modów z przedmiotów dochodzą nowe poziomy trudności. rerolle też są oczywiście – bo dalej potrzebujesz nosić na sobie sprzęt dla statystyk.

    poe dla mnie nie istnieje przez brak pełnego resetu kiedy chce i brak normalnego handlu. za stary jestem by po forach uczyć się barteru.

    1. MisBimbrownik

     @emperorkaligula

     Po forach? Jest czat, na którym możesz porozmawiać z ludźmi bezpośrednio oraz sklep poe.trade – niestety jako strona zewnętrzna, na której wyszukujesz sobie przedmioty (masz ign na dole oferty – in game nick), a handel odbywa się bezpośrednio w PoE.
     Ceny podane na poe.trade są miarodajne i odzwierciedlają co jest poszukiwane i popularne – standardowo, OP buildy są w cenie. Jest kilka stron na których możesz znaleźć te “zweryfikowane” poradniki z listą wymaganych itemów i gemów oraz uzasadnieniem jak to wszystko działa. Przeważnie są tam również filmiki jak wygląda gameplay.
     Do zakupów możesz również korzystać z dodatkowej aplikacji do umieszczania/wyszukiwania ofert – Acquisition lub Procurement.
     Obie działają podobnie – skanują Twoją skrzynię i postaci i pozwalają wystawiać oferty na poe.trade. Ceny określasz per zakładkę w Stashu lub indywidualnie. Aplikacja pokazuje Tobie również przez ile już “wisi” oferta, także możesz w razie czego obniżyć cenę jeżeli coś się nie sprzedaje.
     W aplikację wbudowana jest również wyszukiwarka podobna do tej na poe.trade dzięki której możesz względnie szybko wyszukiwać podobne ofery i wyceniać swoje przedmioty.

     1. emperorkaligula

      @MisBimbrownik

      co za różnica uczyć się na forach czy zewnętrznych stronach czy nie daj thorze zewnętrznych programach… muszę się uczyć gry nie grając w grę co jest dla mnie patologia nie do zaakceptowania.

      czat z randomowymi ludźmi 😀 obstawiam ze raczej dowiem się od nich, ze każdy z nich kochał się moja mamą w ramach “typowego dla mmo anonimowego dzień dobry” niż czegokolwiek na poziomie 😀

      “Także to nie tak, że nie można, ale to po prostu trochę kosztuje”

      “farmić reset postaci” – sorry ale to przywołuje NIEMIŁE wspomnienia z koreanów w które grałem 15 lat temu 😛 wspominałem, że nie lubię też gier gdzie muszę mieć przed oczami build’a aby nie spieprzyć postaci ? 😀

      rozumiem, że niektórzy lubią takie retro podejście – ale to nie dla mnie. najgorsze jest to że 2.3 nie ma ciągle daty premiery… niektórzy obstawiają już połowę sierpnia oby to było to 🙂

      1. MisBimbrownik

       @emperorkaligula

       Rozumiem Twój punkt i widzenia natomiast nie rozumiem dlaczego dostrzegasz to jako problem?
       Zaczynając nową ligę wybierasz sobie jakiś tani build dzięki któremu wyfarmisz sobie itemy i walutę żeby kupić coś lepszego.
       Około 70-80 poziomu, czyli po jakichś 60h grania, powinieneś mieć już itemy które pozwolą Tobie na założenie nowej, niterywialnej już postaci, wykorzystującej jeden z OP buildów.
       Generalna zasada jest taka że około 62lvl, czyli w okolicach momentu kiedy przechodzić na mapy, jesteś w stanie założyć zdecydowaną większość itemów. Możesz mieć góra 1-2 przedmioty które wymagają statystyk na wyższym poziomie ale można to obejść używając np. pierścieni dających lvl.
       Także zamiast resetować postać tworzy się nową, pod inny build – to jest jakieś 20-30h gry.

       A podsumowując kwestię zakupów – ja kupiłem dokładnie jeden item w obecnej lidze, unikat do builda. Także to też nie tak że bez handlowania nie da się grać.

       1. emperorkaligula

        @MisBimbrownik

        nie rozumiem dlaczego dostrzegasz to jako problem?

        jestem stary, leniwy i w 100% odpowiada mi model diablowy – czyli o każdej porze dnia i nocy mogę strzelić 5-10 minut rifa. dropnie upgrade albo nie. prościej się nie da. do tego cała mechanikę grindowania/zdobywania przedmiotów w d3 można wyjaśnić w kilku słowach. no i wylevelowania każdej klasy to pikuś. gra zaczyna się dopiero na maksymalnym poziomie.

        jeszcze jakieś ligi wymieniasz. domyślam się, że to coś jak sezony w diablo. dla mnie to strata czasu grać w kółko od zera. nie rozumiem ludzi z diablo grających sezony 😛 gram jedną postacią cały czas i dobrze mi z tym.

        handel bym jeszcze jakoś przebolał, ale 60 godzin na postaci bez resetu NEVAH. bo ja zawszę coś spierdolę, a potem podczas grania w kółko słyszę w głowie “a gdybyś tego wtedy nie spierdolił z punktami to byś teraz miał łatwiej”. a granie z bulidem przed oczami to żadna frajda – raczej żmudna koreańska farma, która po 60-80 godzinach pozwoli mi pograć samemu…

        a wszystkim polecam rzucić okiem na Kyn na parówce – ciekawy slasher a’la Aarklash: Legacy, który był boski!

       2. MisBimbrownik

        @emperorkaligula

        Ligi dotyczą trybu hardcore, gdzie ginie się raz.
        Postać nie jest usuwana, jak w D3, tylko trafia do trybu softcore, gdzie gra się dokładnie jak piszesz – mapkę od czasu do czasu, do 10min, bez żadnego strachu.

        Co do przedmiotów – w PoE masz pełne RNG, czyli tylko co setny “rare” przedmiot do czegokolwiek się nadaje.
        Są dostępne przedmioty unikalne, ale ich się nie da modyfikować – także przeważnie używa się ich albo do lvl’owania albo ze względu na modyfikotory nie do zdobycia w inny sposób.

        Idea lig/sezonów jest prosta – zapobiega inflacji 🙂
        Natomiast w połączniu z trybem hardcore zmusza ona gracza do skupienia uwagi na grze i czyni ją bardziej emocjonującą.

    2. MisBimbrownik

     @emperorkaligula

     Przechodząc do “czyszczenia” drzewka postaci – to faktycznie nie jest trywialne.
     W trakcie robienia “kampani”, czyli przejścia do poziomu który pozwala na otwieranie map (odpowiedników riftów z Diablo), zdobywasz około 25 Respec Pointów – które jak nazwa wskazuje, pozwalają Tobie cofnąć wybór w drzewku skilli.
     Na poziomie 80 masz do dyspozycji około 100 punktów, czyli jak matematyka bezwlględnie wskazuje, pozostałe Respec Pointy musisz sobie dokupić – dostajesz je używając Regret Orb’a.
     Zabawa polega na tym że współczynnik wymiany Regret:Chaos to 1:1 czyli dodatkowe 75 punktów to “koszt” około dwóch Exaltów – co jest juz ceną naprawdę dobrego itemu.
     Także to nie tak, że nie można, ale to po prostu trochę kosztuje 🙂

Powrót do artykułu