Dodaj komentarz25 myśli nt. „Dużo obrazków w jednej notce jednocześnie – Dragon Age Inquistion

 1. carstein

  Bardzo mi się podobał Dragon Age 1. Fajne RPG, całkiem sensowny system walki, ciekawe postacie itp.
  Jak zobaczyłem gameplay dwójki to sobie odpuściłem. Tutaj pewnie zrobie to samo.

  Co oni zrobili z taką fajną grą – sceny akcji jak z japońskich napierdalanek (no proszę was, przyciągnięcie biczem czy czymś tam, jakieś salta, miecze większe od ludzi itp.), ta wielka kusza noszona na ramieniu. Moje oczy.

  1. Narrator

   @carstein

   Można będzie wybrać pomiędzy rzutem izometrycznym i prowadzeniem walki jak w jedynce, lub widokiem z trzeciej osoby. Co do wielkości mieczy, czy przyciągania się biczem, to w DA:O były tak samo wielkie scyzoryki, nie mówiąc już o rzucaniu czarów obszarowych przez zamknięte drzwi i wchodzeniu do oczyszczonego pomieszczenia.
   Zresztą co na takim trailerze mieliby pokazać? Walki z taktyczną pauzą i zarządzaniem drużyną? Takie rzeczy będą w dev diary. Ważne jak dla mnie jest to, że ujęcia są z samej rozgrywki, a nie jakiś marketingowy crap, który nijak ma się do finalnej zawartości.

 2. Wastelander

  Graficznie to się nawet prezentuje i w oczy nie kłuje (rymy, ach te rymy). Niemniej, to dalej prolog, cztery lokacje, zwrot akcji, finał (albo coś koło tego). I ratowanie świata, polegające na namawianiu durni, by przestali się kłócić, tylko zaczęli ratować swoje tyłki – bo w obliczu totalnej zagłady samemu trudno na to wpaść. No i ten łysy elf…

  1. Narrator

   @Wastelander

   Świat ma być ponoć otwarty tym razem, a nie podzielony na lokacje. Mamy mieć możliwość zarządzania siłami inkwizycji, które będą wykonywać zlecone przez nas zadania w czasie, gdy my będziemy się zajmować własnymi sprawami. Ogólnie nie rozumiem dlaczego ludzie tak hejcą grę, której jeszcze nie mieli okazji sprawdzić, albo piszą jakieś tam gdybania. Sam jakoś nie hajpię się na ten tytuł, choć mam wielkie nadzieje, że będzie dobry, bo dobry RPG to dobry RPG. Bądźmy obiektywni.

   1. aihS Webmajster

    @Narrator

    Nawołujesz do bycia obiektywnym budując argumenty na marketingowych hasłach. W tym wypadku mój hejt na ten tytuł na bazie doświadczeń z DA2 wydaje się być bardziej do rzeczy. Nie życzę DA:I źle, ale jestem realistą. EA, hajs się musi zgadzać, para poszła w grafikę. Obym się mylił.

   2. Mindestens

    @Narrator

    To twoje “hejcenie” przyczynia się do powstawania pozytywnej aury dającej +3 do odporności na hajp i składanie pre-orderu.

    Gdyby to ode mnie zależało, to przy właściwie każdej grze rzucałbym czar paraliżujący wszystkim kartę kredytową na najbliższe trzy turydo ukazania się nie pierwszych recenzji, tylko tekstów jakiś miesiąc po premierze, gdy piszący miał czas albo to przejść, albo wywalić z dysku, ale obawiam się, że nie mam dostępu do magii tego poziomu.

    1. Narrator

     @Mindestens

     Ja sam byłem rozczarowany DA2. Mimo wszystko składam winę na karb EA (niezbyt trudne) i chęci wydania gry po zbyt krótkim okresie produkcji dla zbicia kasy na sukcesie DA:O. Trójka jest robiona dłużej, oraz mam nadzieję, że twórcy na drodze ewolucji pozbyli się wad poprzedniczki. No kurde, przecież nie mogą popełnić 2 razy tego samego błędu, a przynajmniej mam nadzieję, że tego nie zrobią. No i dalej zżyma mnie, jak ktoś pisze: ta gra to crap, 2/10, zakopać i zapomnieć. No bo dlaczego? Ja tylko nawołuję do czekania i oceny po faktycznym sprawdzeniu produktu.

     1. aihS Webmajster

      @Narrator

      No kurde, przecież nie mogą popełnić 2 razy tego samego błędu

      Panie, Panie na jakim świecie Pan żyjesz :mrgreen:

      Mogli zrobić nową kampanię do jedynki, np w Orleais czego osobiście się spodziewałem, i zgarnąć pewną kasę od fanów DAO, ale woleli złupić przy okazji miłośników aRPG no i co wyszło to wiadomo.

     2. Mindestens

      @Narrator

      Jeżeli twórcy nie życzą sobie, aby ludzie wyrabiali sobie zdanie na temat ich produktu przed jego ukończeniem, życzę sobie, aby nie prezentowali przed jego premierą żadnych materiałów z ani o. Mogą też publikować każdą grę pod innym pseudonimem, żeby ktoś czasem się nie ośmielił oceniać ich pracę przez pryzmat wcześniejszych dokonań.

       1. Mindestens

        @slowman

        Jeżeli w tym momencie pijesz do DA2, to moim zdaniem BioWare nie zrobiło dobrej gry przynajmniej od Jade Empire (jak JE skończę, to ewentualnie będę się kategorycznie wypowiadał, czy nie już od poprzedzającego KotOR-a), więc się nie podniecam, co zrobili z serią, bo ta seria była dla mnie chujowa in the first place.

        Dla mnie jest wyłącznie osobliwym, że Narrator ma problem ze zrozumieniem, iż wypowiadają się ludzie, którym zaprezentowane coś tam się nie podoba. No nie podoba się, materiały z gry są manifestacją gry, to nie jest tak, że nieukończona gra nie istnieje i znajduje się poza bytem, więc nie można się do niej w żaden sposób odnieść.

Powrót do artykułu