Duchowy następca Banished – Life is Feudal: Forest Village

Fantus dnia 29 sierpnia, 2016 o 9:49    6 

Na Steamie, w ramach Early Access, pojawił się tytuł będący gratką dla osób lubiących buildery w średniowiecznych klimatach. Bitbox Ltd. rozwija swoją markę Life is Feudal i do kolekcji dołożyli podtytuł – “Forest Village”.

Oryginał LiF nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań i jest to delikatne określenie. Na skali od 1 do No Man’s Sky wypada około 5,5. Mimo to radziecki rosyjski developer nadal próbuje rozwijać swoje dzieło. I o ile tytuł, przynajmniej na razie zapowiada się ciekawie to mogą być problemy natury… prawnej. Otóż tytuł trochę za bardzo przypomina Banished. Do tego stopnia, że trudno mówić tylko o inspiracji skoro nawet układy menu, ikonek i spora część mechaniki są żywcem przeszczepione od starszego brata. Zresztą zerknijcie sami.

LiF - FV 3

Możliwości widzę kilka:
a) Bitbox dogadał się z autorem Banished i mają jego zgodę,
b) liczą, że i tak im się uda, bo co tam jakiś jeden gość im zrobi,
c) wytłumaczą to early acceessem, a skopiowane elementy z czasem zostaną zastąpione innymi.

LiF - FV 2

W każdym razie, jest na co czekać, a czy “dostarczą” to się okaże.

Dodaj komentarz6 myśli nt. „Duchowy następca Banished – Life is Feudal: Forest Village

  1. Stah-o

    Możliwość e) Forest Village wyjdzie jako FreeToPlay, a mikrotransakcje będą tylko za elementy dołożone jako “oryginalne”

    EDIT:

    Wpadło mi jeszcze do głowy f) Twórcy Forest Village mają kontakt z twórcą assetów do Banished (zakładam, że autor Banished nie wykonał ich samodzielnie), i zamówili u niego ten sam pakiet 🙂

    Dobra, ide se bo już bredze

Powrót do artykułu