Czy wiecie, że wczoraj była dziesiąta rocznica KOTORa?

Nitek dnia 16 lipca, 2013 o 10:38    30 

Tum tumturu ru tum tum. Właśnie tak. Dziesięć lat minęło.

Jak już przestaniecie czuć się sucharami zajrzyjcie na bloga Bioware gdzie ekipie zebrało się na wspominki, jak to kiedyś było… lepiej? Patrząc na ostatniego dragon Age'a tak właśnie.

aihS zrobił sobie prezent przypadkiem wykupując wszystko co ma w nazwie KOTOR ze Steama. Też świętujecie jak to kiedyś było, a dzisiaj już tak nie.. ?

Więcej przeczytasz: {“examplelinkURL_item”

Dodaj komentarz30 myśli nt. „Czy wiecie, że wczoraj była dziesiąta rocznica KOTORa?

 1. Lipton

  Eh, muszę sobie odświeżyć kiedy tę serię… Zarówno jedynkę, jak i dwójkę skończyłem tylko po razie – ale za to w jednym ciągu, zarywając nocki. Dobre gry to były.
  Tak się zastanawiam, czy jest sens spróbować MMO, w końcu podobno dla singli całkiem fajna historia tam jest.

   1. Alkawen

    @aihS

    Nie do końca. Dostępne są tylko 2 rasy. Pograłem około 5-6 godzin człowiekiem i mi się znudziło. Może i historia jest ciekawa, tylko tak rozwleczona, że się odechciewa. Misje praktycznie tylko znajdź i ubij. Respawn potworów i ludzie grający obok przeszkadzają. No i to wolne bieganie (użytkownicy f2p mają taki kaganiec, że sprint jest dla nich od 15 levelu, do tego czasu wleczesz się jak mucha w smole).

    1. aihS Webmajster

     @Alkawen

     Dlatego też wystarczy kupić podstawkę za 35zł i cieszyć się grą bez ograniczeń przez miesiąc a potem ze sporo mniejszymi ograniczeniami niż gracze F2P. Druga sprawa – trzeba być przyzwyczajonym do typowych mechanizmów MMO żeby dobrze się w TORze bawić. Gdybym nie miał pracy i żył na koszt tych co pracują to bym się z tej gry nie wylogowywał 😉

    1. BlahFFF

     @aihS

     Sa moze jakies mody, ktore by dwojke nieco uwspolczesnialy wizualnie i rozgrywkowo? O ile jedynke ukonczylem i milo wspominam o tyle dwojka byla dosc zabugowana na poczatku a wersja, ktora posiadalem ostatecznie wywalila mi czarny ekran, po ktorejs misji i dalej puscic nie chciala. Probowalem wrocic do wersji steamowej, ale jakos mechanika mi nie pasowala.

     1. aihS Webmajster

      @BlahFFF

      Ja miałem, słownie, jednego buga przez całego KotORa II a to nie była specjalnie oficjalna i spaczowana wersja 😉 Co do modów to swojego czasu był projekt przywrócenia wyciętych treści (w tym całej planety). Obsidian był tak pośpieszany, że im się wycięło 20% gry prawie. Nie wiem co z tym modem, chyba Restoration Project się nazywał. Chłopaków z Obsidianu to jednak trzeba obsypać workami dolarów oraz dać nieograniczony czas i wtedy jest +10 do stworzenia growej perełki 😀 Wiadro bugów gratis.

    1. Mindestens

     @aihS

     Taniej w tej wyprzedaży nie będzie, jeden z koronnych mym zdaniem dowodów, że obsysa, bo to jednak jest granda, że kilkuletnie tytuły przecenia się mniej, niż wcześniej i to w trakcie jednego z dwóch głównych eventów w skali roku na Steamie. Jakbym ich już nie miał, to bym pewnie dla zasady nie kupił ich teraz.

     A jak taki sam numer będzie za pół roku z zimową wyprzedażą, to ja i moje karty się chyba bardzo pogniewamy ze Steamem.

      1. aihS Webmajster

       @idomes

       Czemu jednorazowa? Z tego co widzę dodają karty do coraz to nowych gier jak leci więc będzie sposób na ładowanie portfela euro dopóki kupujący frajerzy nie pójdą po rozum do głowy. Mam tylko nadzieję, że pewnego dnia Gabe nie wpadnie na pomysł by z ogromnej ilości kart dało się wykuć super hiper ekstra odznakę dającą powiedzmy 5% stałego rabatu na cały katalog, kumulującego się z promocjami bo wtedy to inni będą frajerami 😉

       1. idomes

        @aihS

        Z mojego punktu widzenia jednorazowa bo szybciej wyprzedaję karty niż kupuję nowe gry. Nawet przy takim tempie dodawania nowych kart, ich liczba jest ciągle ograniczona wieloma czynnikami, choćby czasem. Obecnie ok. 20% gier z mojej biblioteki ma karty, ale jakiejś połowy z nich nie odpaliłem od dnia zakupu i perspektywa uciułania 50 centów nadal mnie do tego nie skłoniła. Zastanawiam się, jak będą wyglądały ceny za pół roku, kiedy każdy już pozbędzie się kart do np. Half-Life 2 (albo innej gry, którą praktycznie każdy ma).

      2. Mindestens

       @idomes

       Faktycznie, z perspektywy czasu najjaśniejszym punktem zimowej wyprzedaży były chyba problemy finansowe THQ, co pozwoliło bardzo tanio zgarnąć paczki ich gier (z ich katalogu zostały mi po tym tylko dwa tytuły do uzupełnienia plus season pack do SR3, których dotąd nie nabyłem), natomiast wtedy mniejszą atrakcyjność katalogu zrzuciłem na karb tego, że masę rzeczy wcześniej już kupiłem, a Polska jednak nie jest wiodącym odbiorcą, do którego skierowane są oferty, więc wiele taniej pewne rzeczy już po prostu nie będą w najbliższym przedziale czasowym.

       Dzisiaj widzę, że to była przygrywka do summer sale.

Powrót do artykułu